Reklama
Reklama

Nowe buty znów cię obtarły? Wypróbuj metodę mojej koleżanki, a zapomnisz o bolących stopach

Nowe buty to ogromna radość, ale zdarza się również, że i zmora. Często dopiero co zakupione obuwie jest przyczyną bolesnych obtarć oraz nieprzyjemnych odcisków. Nie ma nic gorszego niż chodzenie przez cały dzień w niewygodnych i obcierających butach. Czy można jakoś na to zaradzić? Okazuje się, że tak i to prostymi domowymi sposobami. Odkąd koleżanka powiedziała mi o jednym triku, nierozchodzone obuwie przestało być moim problemem.

Obcierające buty, a szczególnie ich nowa para to problem, z którym niemal każdy się spotkał. Najgorszy scenariusz jest wtedy, kiedy wymarzona para jest źródłem bólu i nieprzyjemnych pęcherzy. Istnieją jednak proste metody, które mogą przynieść zadowalające efekty. Jak uporać się z niewygodnym obuwiem i obolałymi stopami?

Sposób mojej koleżanki na obcierające buty 

Kiedy buty potrzebne są na już i jednocześnie dają uczucie dyskomfortu, trzeba działać od razu. Często proste i domowe sposoby okazują się być najbardziej skuteczne. O jednym opowiedziała mi moja koleżanka. Wymaga wykorzystania produktu, który z pewnością każdy znajdzie w swoim domu.  

W miejscu, które powoduje dyskomfort, warto zastosować mydło. To tradycyjne w kostce może pomóc zmiękczyć twarde tworzywo, z którego wykonane jest obuwie. Dodatkowo nałożenie takiej warstwy powoduje powstrzymanie tarcia. Tak więc, jeśli ulubiona para butów powoduje przykre obtarcia na piętach, warto dokładnie w tych miejscach przejechać kostką mydła, najlepiej szarego.  

Tak samo skuteczna może okazać się wazelina. To prosta i tania metoda, która wykorzystuje ogólnodostępne produkty. Jeśli nie smarowanie obuwia w newralgicznych miejscach, warto zdecydować się na kupno wkładek żelowych czy też osłonek na pięty. Zazwyczaj można je bez problemu dostać w sklepie obuwniczym. Nie kosztują dużo, a mogą zapewnić komfort podczas użytkowania obuwia. 

Przeczytaj również: Nieusuwalne plamy? Zmieszaj te trzy składniki, a ubrania znów będą nieskazitelnie czyste

Jak zaradzić na obcierające i niewygodne obuwie?  

Jeśli rozwiązanie nie jest potrzebne na już, niezawodną metodą stosowaną od lat jest rozciąganie obcierającej pary. Polega ona na rozszerzaniu butów, co w rezultacie powinno pomóc zmniejszyć ucisk w niektórych miejscach, takich jak pięty czy palce.  

Prostą metodą jest wypchanie butów np. gazetami, a następnie przy użyciu suszarki ogrzanie ich w miejscach, które sprawiają największy dyskomfort. Wiele osób stosuje również metodę z grubymi skarpetami.  

Wystarczy założyć je na nogi, a następnie włożyć problematyczne obuwie. Niektórzy wykorzystują do tego wilgotne skarpety. Noszenie butów przez kilka dni w ten sposób, nawet przez kwadrans może w efekcie sprawić, że te dopasują się do stopy i przestaną obcierać. 

Można również zainwestować w specjalny zestaw do rozciągania butów lub złożyć wizytę szewcowi, który w profesjonalny sposób spróbuje rozbić lub w inny sposób zaradzić na zaistniały problem. Coraz większą popularnością cieszą się również spraye służące do rozciągania butów. Działają one na zasadzie zmiękczania materiału, z którego zrobione jest obuwie. 

Zobacz też:

Uporczywe plamy na ubraniach? Przekrój to warzywo i potrzyj materiał

Nie musisz prać dywanu. Tym tanim sposobem wyczyścisz go na sucho

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby