Reklama
Reklama

Plamy z truskawek szybko usuniesz tym domowym sposobem

Plamy z truskawek na ubraniach to poważny problem w okresie od maja do sierpnia. Letnie owoce zachwycają smakiem, ale ich sok może zniszczyć twoją ulubioną sukienkę, t-shirt lub koszulę. Nie musisz jednak stosować drogich odplamiaczy, aby doprać zabrudzoną odzież. Zobacz, jak szybko usunąć plamy z truskawek domowym sposobem.

Sezon na truskawki właśnie się rozpoczyna. To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników soczystych owoców, które jednak mają również jedną wielką wadę. Niestety mogą bardzo łatwo pobrudzić ubrania. Wystarczy zagapić się podczas jedzenia. 

Niestety usunięcie plam z truskawek za pomocą zwykłego proszku nie jest łatwe. Zwłaszcza jeśli nie zareagowałeś od razu, bo tutaj duże znaczenie ma czas reakcji. Możesz spróbować wywabić je odplamiaczem (tlenowym lub chlorowym - w przypadku silnych plam), ale istnieje również inna metoda. 

Plamy z truskawek nie zmuszą zniszczyć ubrania. Musisz jednak zrobić jedną rzecz

Truskawki pozostawiły czerwone ślady na twoim ubraniu? Nie panikuj, tylko od razu się przebierz i zanieś tkaninę do łazienki. Im szybciej to zrobisz, tym większa szansa, że uda się ją doprać. Z czasem zabrudzenia utrwalą się i zaczną żółknąć (przez cukry), a wtedy może być trudno całkowicie doczyścić ulubiony fatałaszek.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby usunąć plamę z truskawki, jest wypłukanie ubrania w zimnej wodzie - najlepiej bieżącej. Polewaj ją od lewej strony. Nigdy nie używaj gorącej, nie próbuj suszyć odzieży na kaloryferze ani w suszarce bębnowej, bo w ten sposób tylko utrwalisz zabrudzenie. 

W przypadku mocno utrwalonych plam nanieś na miejsce po truskawce odrobinę płynu do mycia naczyń. Po 15 minutach potrzyj włókna miękką szczoteczką i upierz odzież ręcznie.

Może cię zainteresować: Tak szybko umyjesz kratkę wentylacyjną. Bez wysiłku i szorowania

Jak usunąć plamy z truskawek domowym sposobem? Wystarczy ocet i woda

Możesz również pozbyć się problemu naturalnymi metodami. Jak usunąć plamy z truskawek domowym sposobem? To proste. Po prostu przynieś do łazienki popularny produkt z kuchennej szafki i polej nim miejsce, w którym pozostał ślad po owocu. 

Chodzi o biały ocet. 1 szklankę musisz połączyć z 3 litrami wody i takiej mieszanki możesz używać do spryskiwania plam z truskawki podczas namaczania lub prania w misce. Pamiętaj jednak, że octu nie możesz pod żadnym pozorem łączyć z wybielaczami, bo to trująca mieszanka. 


Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie