Reklama
Reklama

Plamy z oleju na kostce brukowej szpecą podjazd? Usuniesz je produktem, który masz w kuchni

Wyciek oleju silnikowego nie zawsze jest oznaką poważnej awarii samochodu, lecz tłusta plama na podjeździe obniża walory estetyczne kostki brukowej. Gdy tylko ją zauważysz, reaguj. Nie musisz jednak wydawać pieniędzy na zakup specjalistycznych środków czyszczących. Plamy z oleju silnikowego usuniesz również produktem, który masz w kuchni.

Plamy z oleju silnikowego na podjeździe są koszmarem wielu kierowców. Mają tłustą konsystencję, a próby doczyszczenia ich za pomocą twardej szczotki i wody nie przynoszą żadnych efektów. Postępując w ten sposób, możesz jedynie zniszczyć beton lub kostkę brukową. Zwłaszcza jeżeli nie została ona wcześniej zaimpregnowana. 

Istnieją jednak inne, mniej lub bardziej profesjonalne metody na sprawne pozbycie się tłustych plam z podjazdu. Usuniesz je m.in. domowym sposobem za pomocą taniego produktu, który masz w kuchni.

Pamiętaj o impregnacji kostki brukowej. Ułatwisz sobie czyszczenie podjazdu

Wykonując zabieg impregnacji, ułatwisz sobie późniejsze czyszczenie podjazdu. To norma zabezpieczenia, na którą najlepiej zdecydować się od razu po położeniu kostki brukowej, ale można go wykonać w dowolnej chwili - nawet po kilku latach. W sklepach budowlanych można również kupić gotowe, zaimpregnowane już płyty podjazdowe. 

Usunięcie plam z oleju silnikowego z zaimpregnowanego podjazdu jest prostsze, zwłaszcza przy próbie pozbycia się świeżych plam. Powinny zejść kilku ruchach myjką wysokociśnieniową. Możesz również zastosować specjalny detergent polecany do czyszczenia betonowych powierzchni.

Może cię zainteresować: Myjesz samochód tym środkiem? Przestań, zanim uszkodzisz lakier

Plamy z oleju silnikowego usuniesz produktem, który masz w kuchni. Ten domowy sposób jest genialny

Gdy zauważysz wyciek oleju silnikowego, niezwłocznie pozbieraj ciecz z nawierzchni przy pomocy papierowych ręczników, lub szmatek, a dopiero później możesz przystąpić do usuwania plamy. W tym celu możesz wykorzystać domowy sposób, sięgając po produkt, który masz w kuchni. 

Chodzi o płyn do naczyń, który trzeba rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:3 i taką papkę nałożyć na podjazd. Po kwadransie poplamione miejsca na kostce brukowej wyszoruj szczotką ryżową i spłucz czystą wodą. 

Możesz również wyczyścić plamy na podjeździe mydłem potasowym albo zwykłym mydłem w płynie rozpuszczonym w gorącej wodzie, dalej stosując te same czynności co przy wcześniejszym triku.

Czytaj również: Ten domowy środek czystości pięknie pachnie. Usuwa kurz i tłuste plamy

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie