Reklama
Reklama

Plama z podkładu na ulubionej koszulce? Szybko usuniesz ją za pomocą jednego produktu

Plamy z podkładu to częsty problem, który potrafi spędzić sen z powiek, ponieważ jest to zabrudzenie ciężko do usunięcia. Na szczęście z pomocą przychodzą nam domowe sposoby, które sprawią, że nasze ubranie będzie wyglądało jak nowe. Sprawdź, czego użyć, aby pozbyć się uporczywych plam z podkładu.

Plamy z podkładu to niemały kłopot. Szczególnie jeśli nie zauważymy ich odpowiednio szybko i dopuścimy do ich zaschnięcia. Jednak nie musimy spisywać naszych ubrań na straty, ponieważ proste domowe triki sprawią, że pozbędziemy się plam za pomocą produktów, które zazwyczaj są w naszym domu. Podpowiadamy, jak to zrobić.  

Jak pozbyć się plam z podkładu? Wystarczy jeden produkt z łazienki

Niezawodnym trikiem na pozbycie się uporczywej plamy z ciuchów jest użycie produktu, który większość z nas posiada w swojej łazience.

Do wypróbowania tej metody wystarczy nam zwykła pianka do golenia. Powinniśmy zacząć od rozprowadzenia odrobiny kosmetyku na ubraniu, a następnie delikatnie wetrzeć go palcem i zostawić na kilkanaście minut. Po tym czasie spłukujemy piankę zimną wodą i powtarzamy cały proces, ale tym razem używając do tego ciepłej wody. Po przeprowadzeniu tych czynności odzież wrzucamy do pralki.

Czytaj również: Koce z polaru pierz tylko w ten sposób. Będą miękkie i ciepłe na długo

Jak wyczyścić brudną od podkładu kurtkę?

Bardzo często zdarza się także, że nie tylko poplamimy swoje koszulki czy inne ubrania, ale i zabrudzeniom ulegnie kurtka. W takim przypadku niezbędny będzie płyn micelarny, wykorzystywany zazwyczaj do zmywania makijażu. Okazuje się, że i w takiej sytuacji może on się świetnie sprawdzić.

Wystarczy, że namoczymy produktem wacik kosmetyczny i przetrzemy nim zabrudzone miejsce, a następnie przemyjemy je letnią wodą i gotowe. Musimy jednak uważać na kosmetyki do demakijażu, które mają olejową formułę, ponieważ mogą one tylko zaszkodzić i doprowadzić do pojawienia się dodatkowych, tłustych plam. Najlepiej więc sięgnąć po łagodny płyn micelarny.

Jak usunąć zaschnięte plamy na kołnierzyku?

Czasem może również dojść do tego, że na skutek naszego makijażu, zabrudzi się kołnierzyk koszuli, który dotykać będzie upudrowanej szyi. Zanim jednak to zauważymy i zdejmiemy ubranie, mija często nawet kilka godzin. Wtedy to ślady na ubraniu są już roztarte oraz zaschnięte, przez co o wiele trudniej je usunąć.

Na szczęście i w tym przypadku istnieje sprawdzony sposób, który pomoże nam w takiej sytuacji. Zanim wrzucimy naszą bluzkę do pralki, musimy odtłuścić plamę płynem do mycia naczyń, a następnie przetrzeć ją wilgotną ścierką. Następnym krokiem jest nałożenie na zabrudzenie odrobinę odżywki i potarcie tego miejsca, aż do momentu uzyskania piany,

Po kilku minutach płuczemy kołnierzyk i wrzucamy brudną koszulę do pralki. Pierzmy ją tak, jak zwykle. Po plamie nie będzie ani śladu.


Zobacz też:

Chcesz uniknąć wysokiego mandatu? Upewnij się, że twój rower jest przygotowany na wiosnę

Zarysowałeś drewniane meble? To nie koniec świata, w ten sposób zamaskujesz defekt

Kupujesz taki ryż? To nie jest najlepszy wybór

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie