Reklama
Reklama

Wsyp pół szklanki do pralki, a poszarzałe prześcieradło odzyska dawną biel

Niestety nawet najbielsze prześcieradła po czasie tracą swój urok. Po każdym praniu śnieżna biel stopniowo szarzeje, a prześcieradło zaczyna wyglądać nieestetycznie. Istnieje jednak prosty i tani sposób na rozwiązanie tego problemu.

Żeby prześcieradło znów cieszyło oko dawnym urokiem, nie trzeba stosować chemicznych środków. Wystarczy zastosować prosty i przede wszystkim tani domowy sposób. Wykonując pewną czynność, prześcieradło wkrótce stanie się jak nowe.

Osoby, dla których czystość w domu jest priorytetem, z pewnością docenią sprawdzony trik na utrzymanie bieli prześcieradła. Ten sposób sprawdzi się także w innych zastosowaniach, podczas czyszczenia innych, białych materiałów. Jak można zatrzymać biel na prześcieradłach?

Jaki jest tani i skuteczny sposób na szare prześcieradło?

Białe, ale przede wszystkim czyste prześcieradło sprawi, że lepiej będzie nam się spało. Niestety częste pranie ma pewien minus. Doprowadza do utraty koloru przez materiał i pomimo tego, że jest on czysty, to wygląda nieświeżo i nieestetycznie. 

Żeby zastosować domowy trik na białe prześcieradło, nie trzeba wydawać fortuny. Dawną biel można przywrócić, używając składnika, który znajduje się w większości domów i mieszkań. Mowa tutaj o sodzie oczyszczonej.

Czytaj również: Używasz tego podczas kąpieli? Dermatolog ostrzega - "to worek bakterii"

Jak usunąć szarość z prześcieradła w prosty sposób?

Szary kolor z prześcieradła można usunąć, używając sody oczyszczonej bezpośrednio na materiale. Właściwości składnika powodują, że śnieżnobiały proszek niebywale głęboko wnika w tkaninę. Soda oczyszczona odświeża materiał i przywraca mu oryginalny, biały kolor.

Można też duplikować działanie sody oczyszczonej. Żeby podwoić jej działanie, warto dodać pewną ilość produktu do pralki i nastawić odpowiedni program. Kiedy cykl prania się zakończy, to materiał będzie zdecydowanie bielszy, przyjemniejszy w dotyku i bardziej miękki.

Alternatywny sposób na usunięcie szarości z prześcieradła

Istnieje również alternatywa dla sposobu z sodą oczyszczoną. Chcąc skorzystać z innego rozwiązania, można użyć wody utlenionej 3%. Żeby stosować ten trik, należy włączyć w pralce standardowy program i uruchomić urządzenie. Po zakończeniu prania, prześcieradło odzyska dawny kolor.


Zobacz też:

Zmieszaj z wodą i spryskaj kostkę brukową. Szybko usuniesz chwasty

Jeśli poczujesz ten zapach, reaguj. Może oznaczać, że w mieszkaniu są pluskwy

Nie radzisz sobie z mchem na trawniku? Kup ten produkt w za kilka złotych i rozsyp

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki