Reklama
Reklama

Plama z podkładu na ulubionej bluzce? Sięgnij po ten produkt z kuchni i pozbądź się jej w kilka minut

Plama z podkładu jest jednym z najbardziej uporczywych zabrudzeń, zwłaszcza gdy nie zauważymy jej od razu i pozwolimy by wyschła i się utrwaliła. Na szczęście dzięki prostym domowym sposobom możemy z łatwością uratować nasze pobrudzone ubrania. Podpowiadamy jak to zrobić i czego użyć, aby usunąć plamę.

Usuwanie plam z podkładu, a szczególnie tych zaschniętych, często wydaje się trudnym zadaniem. Jednak można zmyć je szybko i łatwo, stosując sprawdzone domowe sposoby. Dzięki temu nie będziemy musieli się rozstawać z ukochanym ubraniem, a po plamie z podkładu nie będzie ani śladu. Sprawdź, jak skutecznie zmyć podkład z ciuchów.

Jak pozbyć się plamy z podkładu? Te sposoby są niezawodne

Zastanawiając się, jak zmyć podkład z ubrania, warto znać kilka sprawdzonych domowych sposobów, dzięki którym pozbędziemy się problemu w zaledwie kilka chwil.

Te proste triki pomogą nam doczyścić ulubione ubranie i sprawią, że znów będziemy mogli je nosić. Oto produkty, które pozwolą usunąć podkład z ciuchów:

  • Płyn do demakijażu - płyn ten świetnie radzi sobie z usuwaniem podkładu z twarzy, więc równie dobrze radzi sobie z pozbyciem się go z bluzki. Wystarczy, że wylejemy nieco płynu na wacik i przyłożymy go na chwilę do tkaniny. Trzymamy go tak przez 2-3 minuty, nie pocierając nim ubrania. Dopiero po upływie tego czasu bierzemy kolejny wacik, nasączamy go płynem i lekko pocieramy tkaninę. Na koniec pierzemy ubranie według zaleceń producenta. Pamiętajmy, by unikać tłustych płynów do demakijażu, które mogłyby pozostawić dodatkowe plamy.
  • Płyn do mycia naczyń - bardzo dobrze poradzi sobie on z usuwaniem świeżych plam z podkładu. Musimy jedynie nanieść na plamę trochę płynu i energiczne wcierać. Następnie ubranie pierzemy w pralce. Natomiast jeśli zabrudzenie jest już zaschnięte, to najlepiej namoczyć ciuch w zimnej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń.
  • Soda oczyszczona - świetnym sposobem jest również nałożenie na wilgotną ściereczkę niewielkiej ilości sody i delikatne przetarcie plamy. Kolejnym krokiem jest spłukanie ubrania wodą. W ten sposób łatwo i skutecznie usuniemy zabrudzenia z ubrań.

Czytaj również: Od dawna wrzucam taką gąbkę do prania. Dzięki niej pozbyłam się irytującego problemu

Jak zmyć podkład za pomocą mydła? To prostsze niż myślisz

Dobrą informacją jest również to, że do wywabiania plam z podkładu wystarczy zwykłe szare mydło. Musimy tylko namoczyć tkaninę, delikatnie wetrzeć odrobinę produktu w plamę i energicznie potrzeć, aby pozbyć się problemu.

W przypadku, gdy to nie wystarczy, możemy namoczyć ubranie w ciepłej wodzie z szarym mydłem i pozostawić je na 45-50 minut. Inną opcją jest wypróbowanie specjalnego mydełka odplamiające, które można zakupić w wielu drogeriach.

Zobacz też:

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

To najzdrowsza przyprawa świata. We Włoszech jest w każdym daniu, w Polsce mało popularna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki