Reklama
Reklama

Zmieszaj te dwa produkty i spryskaj ubranie. Po przykrym zapachu nie będzie śladu

Nieprzyjemny zapach ubrań może w niektórych sytuacjach przyprawić o zawrót głowy. W planach masz założyć bluzkę, która przeszła zapachem szafy? Spokojnie, wystarczy poznać sprawdzony sposób, dzięki któremu szybko i skutecznie można odświeżyć ubrania i to bez prania. Podpowiadamy, jak przygotować domowej roboty odświeżacz do tkanin.  

Tkaniny mają to do siebie, że błyskawicznie przesiąkają niekoniecznie przyjemnymi zapachami. Czy da się coś z tym szybko i skutecznie zrobić? Na szczęście tak. Nie potrzeba od razu włączać pralki, aby odświeżyć ubranie. Wystarczą dwa produkty, które z pewnością większość z nas posiada w domu.  

Jak odświeżyć zapach ubrań bez prania? Zrób domowej roboty odświeżacz 

Zapach potu, zależałego ubrania czy ten powstały w wyniku gotowania. Możliwości jest naprawdę sporo, aby tkanina przeszła nie do końca przyjemną wonią. Czy można coś z tym zrobić? 

Z pomocą przychodzi niezawodny domowy sposób, dzięki któremu nieprzyjemny zapach zostanie pochłonięty, a tkanina odświeżona. Sprawdzi się on nie tylko na ubraniach, ale również na takich newralgicznych powierzchniach jak sofa, tapicerka, dywan, pościel, zasłony czy nawet legowisko pupila.  

Jest to o tyle wygodny sposób, że działa od razu. Tak więc jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy ubranie potrzebne jest na już lub chce się odświeżyć kanapę, bo goście mają przyjść z niezapowiedzianą wizytą. Domowy odświeżacz do tkanin można przygotować w niemal każdym momencie, bo do jego zrobienia potrzebne są jedynie dwa produkty, które większość z nas posiada w domu. Całość zajmie zaledwie kilka minut.

Zobacz również: Pralka będzie pachniała czystością. Wystarczy, że wrzucisz to do bębna raz w miesiącu

Jak zrobić domowej roboty odświeżacz do tkanin? Wystarczą dwa składniki 

Tak naprawdę do przygotowania domowej roboty odświeżacza do tkanin potrzebna jest niezawodna soda oczyszczona oraz woda destylowana. Jeśli zależy nam nie tylko na pochłonięciu nieprzyjemnego zapachu, ale również nadaniu tkaninie przyjemnej woni, można dodatkowo sięgnąć po ulubiony olejek eteryczny.  

Aby zrobić domowy spray do odświeżania tkanin, wystarczy do butelki z atomizerem wsypać łyżeczkę sody oraz wlać lekko podgrzaną wodę destylowaną. Na koniec należy dodać kilka kropli olejku eterycznego oraz całość wymieszać, potrząsając butelką. 

Po przygotowaniu własnej roboty odświeżacza do tkanin można od razu przejść do działania. Ważne, aby nie używać go bezpośrednio na powierzchnię, z której chcemy usunąć nieprzyjemny zapach. Najlepiej płyn rozpylić nad tkaniną, tak aby delikatna mgiełka na nią opadła i tym samym pochłonęła przykrą i problematyczną woń.  

Zobacz też:

Tym sposobem wybielisz zżółknięte trampki po praniu. Wszystko czego potrzebujesz, masz w kuchni

Tego lata otarcia na udach nie będą problemem. Tak pozbędziesz się ich w zaledwie chwilę

Ukryte zastosowanie papieru do pieczenia. Potrafi zdziałać cuda w łazience

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | czyszczenie