Reklama
Reklama

Pierzesz dywaniki w ten sposób? Lepiej więcej tego nie rób

Pranie dywaników łazienkowych w pralce jest fatalnym pomysłem. Postępując w ten sposób, możesz zepsuć pralkę i zniszczyć tkaniny, a to dopiero początek problemów. Dla własnego dobra lepiej więcej tego nie rób. Zamiast tego wypróbuj inne skuteczne sposoby na wyczyszczenie dywaników w łazience, bo tych jest sporo.

Dywaniki łazienkowe to nieodłączny element wyposażenia mieszkania. Zapewniają stabilizację oraz komfort dla stóp po wyjściu z prysznica czy wanny. 

Szybko się jednak brudzą, więc wymagają regularnego czyszczenia, ale nie warto prać ich w pralce. Robi tak wiele osób, a później żałują. W rzeczywistości jest to bowiem najgorsza metoda na czyszczenie dywaników łazienkowych. 

Lepiej więcej nie pierz dywaników łazienkowych w ten sposób, bo uszkodzisz pralkę

Lepiej więcej nie pierz dywaników łazienkowych w pralce, bo postępując w ten sposób, możesz zniszczyć tkaninę i uszkodzić sprzęt AGD. Przestrzega przed tym m.in. Scott Flint - doświadczony majster i złota rączka, który pomógł już wielu osobom poradzić sobie z usterkami. 

Dywaniki łazienkowe wykonane są z grubych i chłonnych materiałów, które absorbują wilgoć. Nasiąkają wodą, więc ich waga rośnie o kilka dobrych kilogramach, co podczas prania może stanowić duże obciążenie dla sprzętu AGD. Zwłaszcza jeśli za jednym razem wkładasz do bębna po kilka tkanin naraz. 

Może cię zainteresować: Tak szybko umyjesz kratkę wentylacyjną. Bez wysiłku i szorowania

Piorąc dywaniki w pralce, możesz również zapchać odpływ. To fatalny pomysł

Podczas prania dywaników, możesz również zapchać odpływ. Materiały, z których są wykonane często pokrywa bowiem gruba, gumowa warstwa, a ta podczas szybkiego wirowania, pod wpływem wysokiej temperatury może odpaść. Jeśli okaże się, że zniszczyła ona pompę, za nową będzie trzeba zapłacić kilkaset złotych. 

Jak prać dywaniki łazienkowe, by uniknąć uszkodzenia sprzętów? Opcji jest kilka

Jeśli koniecznie chcesz wyprać dywanik łazienkowy w pralce, najpierw dokładnie przeczytaj zalecenia na metce, aby uniknąć drogich napraw. Ręczne wypłukanie tkaniny w misce może okazać się lepszym pomysłem. Możesz także oddać matę do czyszczenia w profesjonalnej pralni, albo skorzystać z odkurzaczy piorących, które coraz częściej można kupić atrakcyjnych cenach (już od 700-800 zł).

Zobacz też:

Ta herbata odstrasza mole. Więcej nie zbliżą się do twojej szafy

Sierść zwierząt i kłaczki na ubraniach? Wrzuć to do pralki, a zapomnisz o problemie

Parzysz herbatę w ten sposób? Odbierasz jej cały smak i właściwości zdrowotne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | sprzątanie