Reklama
Reklama

Przed praniem wlej do odpowiedniej przegródki. Efekt cię zaskoczy

Robienie prania nie należy do skomplikowanych czynności domowych. Warto jednak znać sposoby, dzięki którym twoje pranie będzie zawsze miękkie, odświeżone i nie utraci swoich intensywnych barw. Wystarczy wlać pewien powszechnie znany produkt do odpowiedniej przegródki. Efekt będzie na tyle zaskakujący, że zapomnisz na dobre o innych środkach do prania.  

Po zrobieniu prania każdy chce otrzymać miękkie, odświeżone i dobrze wyprane tkaniny. Okazuje się, że większość sklepowych detergentów wcale nie oferuje takiego efektu. Warto więc wypróbować domowy sposób z wykorzystaniem produktu, który można kupić już za kilka złotych. Efekt? Zachwycający. Co więc wlewać do odpowiedniej przegródki przed praniem? 

Rozwiązanie dobre dla środowiska i twojej pralki  

Nierzadko to właśnie domowe sposoby wygrywają nad drogimi specyfikami ze sklepowej półki. Są łatwe w wykonaniu i zazwyczaj wymagają zastosowania tanich i powszechnie dostępnych produktów. Nie inaczej jest i tym razem. W prosty sposób można skutecznie zastąpić płyn do płukania. 

Efekt? Miękkie i dobrze wypłukane pranie, które zachowuje swoją strukturę oraz intensywne barwy na dłużej. Co więcej, zdezynfekowana pralka, pozbawiona bakterii i brzydkich zapachów. A wszystko to za sprawą zastosowania octu, który można kupić za zaledwie kilka złotych.  

Znany ze swojego skutecznego działania w wielu sytuacjach, odnajduje swoje zastosowanie również podczas robienia prania. To niezwykle tanie, a przy okazji ekologiczne rozwiązanie. Dodając octu do prania, w pewien sposób przyczyniasz się do dbania o środowisko, a także uzyskujesz efekt czyszczący oraz zmiękczający twoje tkaniny.  

Przeczytaj również: Tak wyczyścisz przypalone żelazko. Wyjmij z apteczki i potrzyj

Zamień płyn do płukania na ocet. Zapobiega elektryzowaniu 

Coraz więcej osób staje się zwolennikiem zamiany płynu do płukania na ocet. To dobre działanie w kwestii dbania o środowisko, ale również i o nasze ubrania. Taki krok przedstawiany jest także jako tania alternatywa dla sklepowych płynów do płukania.  

Ocet to naturalny i przede wszystkim skuteczny produkt, który pomaga usunąć zabrudzenia, a także zapobiegać uporczywemu elektryzowaniu oraz wypłukiwaniu koloru tkanin. Powszechnie dostępny może z łatwością zastąpić detergenty do płukania prania.  

Ten sposób sprawdzi się do jasnych, jak i ciemnych kolorów. Wystarczy przed załączeniem pralki, wlać do przegródki przeznaczonej na zmiękczacz, około 50-100 ml octu. Pozostaje wybrać program i włączyć pralkę.

Osoby nieprzepadające za specyficznym zapachem octu nie muszą się o niego obawiać, ponieważ nie pozostaje na wypranych ubraniach. Chcąc natomiast, aby unosiła się z nich przyjemna woń, warto dodać do prania kilkanaście kropel olejku eterycznego. 

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki