Reklama
Reklama

Owiń świeczkę folia aluminiową. Zaoszczędzisz i pozbędziesz się uciążliwego problemu

Folia aluminiowa w założeniu służy do pieczenia. W domu wykorzystujemy ją jednak na wiele innych sposobów. Zawijamy w nią kanapki, chronimy żywność w lodówce, a czasem zastępuje nam zwykły druciak. Podpowiadamy jeszcze jeden sposób na jej wykorzystanie – folia aluminiowa pomoże ci uratować świeczkę.

Do czego można wykorzystać folię aluminiową?  

Folię aluminiową można wykorzystać na wiele sposobów. Skorzystają na tym nasze sztućce, garnki i patelnie, żelazko, a nawet biżuteria. Zwijając ją folię aluminiową w kulkę, możesz:  

  • doszorować patelnie i garnki; 
  • oczyścić zaśniedziałe sztućce; 
  • doczyścić ruszt grilla;  
  • dorzucić do suszarki, by pranie się nie elektryzowało;  
  • doczyścić spaloną powierzchnię żelazka.  

Aluminiowa folia przyda się też do ostrzenia nożyczek. Potnij nimi arkusz folii na jak najdrobniejsze paski, a nożyce będą ostre jak nigdy. Jeśli podłożysz ją pod pokrowiec deski do prasowania, przyspieszysz je. Ważne, aby folia była skierowana srebrzystą częścią do góry - to właśnie ta jej część odbija światło. 

Srebro i biżuterię wyczyścisz w prosty sposób, wykorzystując folię aluminiową. Rozłóż w misce arkusz folii, zalej wrzątkiem i dodaj pięć łyżeczek soli. W takim roztworze zanurz srebrne sztućce lub biżuterię na godzinę. Potem wystarczy je przetrzeć szmatką do sucha.  

Czytaj też: W ten sposób odświeżysz jeansy bez włączania pralki. Ta metoda jest zaskakująca, ale skuteczna

Folia aluminiowa uratuje świeczkę 

Każdy z nas zna ten problem - świeczka w słoiku lub w szklanym pojemniku pali się nierównomiernie. W środku tworzy się wgłębienie, a po bokach gruba otoczka z wosku. Pierwszym naszym pomysłem jest odskrobywanie wosku z brzegów naczynia. W ten sposób jednak niczego nie osiągniemy. 

Trik pozwalający rozwiązać ten problem zaprezentował profil instagramowy #The Wandering Bee. Użytkowniczka pokazała, jak folia aluminiowa pomoże uratować świeczkę. Należy palącą się świeczkę owinąć folią tak, by tunel z folii zwężał się ku górze. Tak powstały lejek powinien zostać na górze otwarty, by umożliwić dopływ powietrza do płomienia. Bez tego ogień zgaśnie.  

Dzięki temu trikowi folia aluminiowa przytrzyma ciepło wokół brzegów naczynia. Dzięki temu przylegający do nich wosk się roztopi i problem zostanie rozwiązany.  

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki