Reklama
Reklama

​Obierz ziemniaki i włóż do butów na noc. Rano nie będzie śladu po uciążliwym problemie

Zbyt ciasne buty to problem, który może powodować dyskomfort, ale także prowadzić m.in. do obtarcia stóp, co może być niezwykle bolesne. Na szczęście są łatwe i tanie sposoby, które pozwolą... rozciągnąć buty, by idealnie leżały na stopie. Poznaj sposób na uratowanie zbyt ciasnego obuwia z wykorzystaniem zwykłego ziemniaka.

W życiu zawsze szukamy sposobów na szybkie i skuteczne rozwiązanie naszych problemów. Jednym z nich jest wykorzystanie ziemniaka do rozciągnięcia za ciasnych butów. Warto również wiedzieć, jak "wyprasować" ubrania bez wykorzystania deski i żelazka.

Z powodzeniem wykorzystasz ziemniaki także poza kuchnią. Na przykład do rozciągnięcia zbyt ciasnych butów

Większość z nas kojarzy ziemniaki jako nierozerwalny element obiadu, tuż obok kotleta schabowego oraz mizerii. Można z nich również zrobić chipsy, frytki, kartacze, kluski, kopytka czy placki. Jednak mało kto wie, że sprawdzą się również podczas rozwiązywania codziennych problemów w gospodarstwie domowym, takich jak... rozciąganie zbyt ciasnych butów. W jaki sposób to zrobić?

Sprawdź również: Wsyp to do odpływu. Jest tańszy i zdrowszy od Kreta, a szybko udrażnia rury

Wystarczy przygotować dwa ziemniaki, których wielkość będzie odpowiednia, by zmieścić się do środka buta. Następnie kartofle obieramy, myjemy, wkładamy po jednym do każdego buta i zostawiamy na noc. Wydobywający się z niego sok zmiękczy materiał, który rano nie będzie już tak sztywny. 

Na koniec wystarczy wytrzeć buty suchą szmatką i cieszyć się ponownie z komfortowego obuwia. Warto jednak pamiętać, że sposób z ziemniakiem zadziała tylko i wyłącznie na buty wykonane z naturalnej skóry. W przypadku obuwia syntetycznego nasze wysiłki nie przyniosą oczekiwanego rezultatu.

Zobacz też:

Zamontuj w ogrodzie. Kleszcze znikną w kilka dni

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki