Reklama
Reklama

Nigdy więcej nie wylejesz wody z akwarium. Sprawdź, do czego możesz ją wykorzystać

Miłośnicy akwarystyki z pewnością będą zaskoczeni pewną ciekawostką. Dotyczy ona wody, której przy wymianie nie trzeba wylewać – istnieje dla niej pewne zastosowanie, które spodoba się w szczególności entuzjastom ogrodnictwa. O co konkretnie chodzi? Sprawdź, co możesz zrobić ze swoją wodą z akwarium.

Woda z akwarium idealna do niektórych roślin

Posiadacze roślin doniczkowych z pewnością będą zainteresowani faktem, że wymienionej wody z akwarium nie trzeba się pozbywać. Wprost przeciwnie – dzięki jej specjalnym właściwościom, nada się ona do podlewania niektórych roślin. Wszystko za sprawą składników odżywczych, między innymi azotanów – związków, które są produkowane przez obecne w akwarium ryby. Woda bogata w azotany to doskonały sposób, by pobudzić rośliny do wzrostu, a także wzmocnić ich odporność na choroby

Warto jednak pamiętać, że trzeba zwrócić uwagę na odczyn akwariowej wody. Jeżeli jest on zasadowy, to wówczas nie można nią podlewać między innymi storczyków, zwanych również orchideami. Kwiaty te preferują środowisko kwaśne, a zatem woda o odczynie zasadowym nie wpłynęłaby zbyt pozytywnie na ich rozwój. 

Jak podlewać rośliny wodą z akwarium?

Podczas wymiany wody z akwarium spowodowanego nagromadzeniem się między innymi odchodów ryb, nie trzeba jej wylewać. Warto zachować nieco w konewce i podlewać nią określone rośliny. Co jaki czas nawadniać je tego rodzaju specyfikiem? Dobrze jest to robić raz w tygodniu. 

Pierwsze efekty podlewania kwiatów wodą z akwarium powinny pojawić się już po 2-3 miesiącach. Roślina stanie się zauważalnie zdrowsza, a jej rozwój będzie przebiegał intensywniej.

Zobacz też:

Ptaki nie przylatują do twojego karmnika? Prawdopodobnie popełniłeś ten błąd

Przypaliłeś żelazko? Wystarczy, że posypiesz tym deskę, a będzie jak nowe

Są zdrowe i smaczne, a jednak nie każdy powinien je jeść. Komu mogą szkodzić?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby