Reklama
Reklama

Niektórzy mówią, że ta gąbka jest magiczna. Tego jednak lepiej nią nie czyść

Wiele osób korzysta z taniego i popularnego produktu, który pozwala usunąć wiele trudnych zabrudzeń, czyli z magicznej gąbki. Jednak mało kto wie, że nie wszystkie powierzchnie mogą być nią czyszczone, ponieważ potrafi ona uszkodzić niektóre z nich. Sprawdź, jak prawidłowo używać magicznej gąbki.

Magiczna gąbka jest produktem, który całkowicie zrewolucjonizował sprzątanie i obowiązki domowe. Dzięki niej w prosty i szybki sposób możemy pozbyć się uporczywych plam i zabrudzeń, nie używając do tego nawet wody. Co więcej, kosztuje ona tylko około 5 zł i można ją kupić w wielu sklepach. Jednak musimy pamiętać o tym, że nie wszystko możemy wyczyścić za jej pomocą, ponieważ może ona uszkodzić niektóre powierzchnie. 

Czym jest magiczna gąbka i jak jej używać?

Gąbka nazywana magiczną, jest wykonana z pianki melaminowej, czyli materiału, który wykorzystuje się do ocieplania budynków. Ma on miękką, elastyczną, ale równocześnie szorstką strukturę, dzięki czemu delikatnie ściera powierzchnie, co przyczynia się do jej skutecznego działania. Wystarczy, że przetrzemy gąbką zabrudzone miejsce, a w chwilę pozbędziemy się zanieczyszczeń.

Używanie tej gąbki jest niezwykle proste, nie musimy jej nawet moczyć wodzie, ani nakładać na nią żadnego detergentu, aby zadziałała. Należy jedynie przyłożyć ją do danej powierzchni i pocierać nią do momentu, aż plama zniknie.

Magicznej gąbki możemy używać do czyszczenia trudnych zabrudzeń z twardych i odpornych na zarysowania powierzchni. Świetnie sprawdza się w przypadku usuwania brudu z płytek, gładkich ścian czy framug. Radzi sobie również z pozbywaniem się plam po lakierze do paznokci, plam po kosmetykach, osadów z mydła i kamienia na umywalce lub pod prysznicem.

Z racji tego, że po każdym użyciu odrywa się kawałek gąbki, to odsłania on w ten sposób czysty fragment gotowy do użycia, więc magiczna gąbka może być stosowana wiele razy. Jednak jeśli mieliśmy do czynienia z uporczywym brudem i gąbka używana była do intensywnej pracy, to lepiej wyrzucić ją po jednym zastosowaniu. 

Czytaj również: Tych produktów lepiej nie zamrażać. Stracą swój smak i aromat

Czego nie czyścić magiczną gąbką?

Jednak nie wszystko możemy czyścić magiczną gąbką, ponieważ potrafi ona nieodwracalnie uszkodzić niektóre powierzchnie, poprzez swoją szorstką strukturę.

Często wiele osób używa magicznej gąbki do czyszczenia jasnych butów, z których ciężko pozbyć się brudu, kurzu czy zaschniętego błota. Oczywiście, jak najbardziej możemy w ten sposób myć nasze trampki czy sneakersy. Jednak jeśli chodzi o skórzane lub zamszowe obuwie, to nie powinniśmy używać magicznej gąbki, ponieważ melamina może je trwale uszkodzić.

Oprócz tego gąbki nie powinno się wykorzystywać do czyszczenia tapicerek, felg, naczyń, ubrań, powierzchni lakierowanych, luster oraz innych powierzchni szklanych.

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie | czyszczenie