Reklama
Reklama

​Nie wyrzucaj zużytego opakowania po dezodorancie w kulce. Sprawdź, do czego się przyda

Dezodorant to jeden ze środków higieny, z którego korzysta codziennie znaczna część Polaków. Na rynku dostępne są w różnych formach — sprayach, sztyftach czy w kulce. To właśnie po wykończeniu tego ostatniego warto zostawić opakowanie. Można je wykorzystać na naprawdę wiele sposobów.

Zasada działania dezodorantu w kulce jest prosta. W pojemniczku znajduje się środek w formie płynu lub żelu, który podczas ruchu kulki jest przenoszony na skórę. Właśnie ten mechanizm można wykorzystać, gdy opróżnimy opakowanie.

Jak przygotować opakowanie po dezodorancie w kulce do dalszego użytku?

Nie wyrzucaj opakowania po zużytym dezodorancie w kulce! Można je ponownie wykorzystać do wielu rzeczy, wystarczy je odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności musimy wyjąć kulkę z pojemnika. Najlepiej zrobić to za pomocą zwykłej łyżeczki. Lekko podważamy na brzegu tak, by wyskoczyła. Następnie przystępujemy do mycia. Wodą i płynem do naczyń dokładnie myjemy opakowanie i kulkę, na końcu dobrze płucząc i pozostawiamy do wyschnięcia. Tak przygotowany pojemnik jest gotowy, by dać mu drugie życie.

Balsam do ciała w kulce

Gdy opakowanie po balsamie w kulce dokładnie wyschnie, możemy wlać do niego balsam do ciała lub inny kosmetyk, który aplikujemy na skórę. Dzięki zastosowaniu kulki odpowiednia ilość produktu zostanie umieszczona na naszym ciele i będziemy mogli ją dokładnie rozsmarować. Już nigdy nie dojdzie do sytuacji, że z butelki wylaliśmy zbyt dużo balsamu czy innego kosmetyku i mieliśmy problem z rozsmarowaniem substancji na ciele. Jest również genialny sposób na przewożenie mniejszej ilości kosmetyku, niż całe duże opakowanie.

Pojemnik do nakładania fluidu

Równie dobrze opakowanie po dezodorancie w kulce sprawdzi się jako aplikator fluidu. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko umieścić podkład w odpowiednim miejscu, ale także dokładnie rozprowadzić. Napełniając pusty pojemnik po dezodorancie w kulce fluidem, nie będziemy także musieli korzystać z gąbeczek podczas nakładania makijażu. Oprócz oszczędności wody i detergentów zaoszczędzimy także sporo czasu.

Odplamiacz do ubrań w kulce

Ten trik to prawdziwy hit! Jak wykończymy dezodorant w kulce, wlejmy do pojemniczka odplamiacz do ubrań. Pozwoli to nam przede wszystkim aplikować detergent idealnie na miejsce, w którym znajduje się plama. Dodatkowo nie będziemy musieli męczyć się z używaniem dużej, nieporęcznej butelki. Pamiętajmy jednak, że takie opakowanie trzeba odpowiednio oznaczyć, a także zabezpieczyć przed ewentualnym kontaktem z dzieckiem.

Kojący masażer na migreny

Zużyte opakowanie po dezodorancie w kulce jako masażer? Tak, to idealne rozwiązanie dla wszystkich cierpiących na migreny. Wystarczy po dokładnym umyciu umieścić cały pojemnik lub jedynie kulkę w zamrażarce. Gdy dopadnie nas migrena, wyjmujemy taki domowej roboty masażer i masujemy sobie skronie. Masowanie głowy, połączone z przyjemnym chłodem, to świetny sposób na pozbycie się bólu.

Zobacz też:

Myjesz plastikowe opakowania przed wyrzuceniem do śmieci? Ekspert wyjaśnia, czy trzeba to robić

Zapomnij o gąbce czy ściereczce. Przetrzyj okna tym, a pozbędziesz się smug

Ile proszku naprawdę potrzeba do zrobienia prania? Wiele osób popełnia błąd

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki