Reklama
Reklama

​Nie wyrzucaj zużytego opakowania po dezodorancie w kulce. Sprawdź, do czego się przyda

Dezodorant to jeden ze środków higieny, z którego korzysta codziennie znaczna część Polaków. Na rynku dostępne są w różnych formach — sprayach, sztyftach czy w kulce. To właśnie po wykończeniu tego ostatniego warto zostawić opakowanie. Można je wykorzystać na naprawdę wiele sposobów.

Zasada działania dezodorantu w kulce jest prosta. W pojemniczku znajduje się środek w formie płynu lub żelu, który podczas ruchu kulki jest przenoszony na skórę. Właśnie ten mechanizm można wykorzystać, gdy opróżnimy opakowanie.

Jak przygotować opakowanie po dezodorancie w kulce do dalszego użytku?

Nie wyrzucaj opakowania po zużytym dezodorancie w kulce! Można je ponownie wykorzystać do wielu rzeczy, wystarczy je odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności musimy wyjąć kulkę z pojemnika. Najlepiej zrobić to za pomocą zwykłej łyżeczki. Lekko podważamy na brzegu tak, by wyskoczyła. Następnie przystępujemy do mycia. Wodą i płynem do naczyń dokładnie myjemy opakowanie i kulkę, na końcu dobrze płucząc i pozostawiamy do wyschnięcia. Tak przygotowany pojemnik jest gotowy, by dać mu drugie życie.

Balsam do ciała w kulce

Gdy opakowanie po balsamie w kulce dokładnie wyschnie, możemy wlać do niego balsam do ciała lub inny kosmetyk, który aplikujemy na skórę. Dzięki zastosowaniu kulki odpowiednia ilość produktu zostanie umieszczona na naszym ciele i będziemy mogli ją dokładnie rozsmarować. Już nigdy nie dojdzie do sytuacji, że z butelki wylaliśmy zbyt dużo balsamu czy innego kosmetyku i mieliśmy problem z rozsmarowaniem substancji na ciele. Jest również genialny sposób na przewożenie mniejszej ilości kosmetyku, niż całe duże opakowanie.

Pojemnik do nakładania fluidu

Równie dobrze opakowanie po dezodorancie w kulce sprawdzi się jako aplikator fluidu. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko umieścić podkład w odpowiednim miejscu, ale także dokładnie rozprowadzić. Napełniając pusty pojemnik po dezodorancie w kulce fluidem, nie będziemy także musieli korzystać z gąbeczek podczas nakładania makijażu. Oprócz oszczędności wody i detergentów zaoszczędzimy także sporo czasu.

Odplamiacz do ubrań w kulce

Ten trik to prawdziwy hit! Jak wykończymy dezodorant w kulce, wlejmy do pojemniczka odplamiacz do ubrań. Pozwoli to nam przede wszystkim aplikować detergent idealnie na miejsce, w którym znajduje się plama. Dodatkowo nie będziemy musieli męczyć się z używaniem dużej, nieporęcznej butelki. Pamiętajmy jednak, że takie opakowanie trzeba odpowiednio oznaczyć, a także zabezpieczyć przed ewentualnym kontaktem z dzieckiem.

Kojący masażer na migreny

Zużyte opakowanie po dezodorancie w kulce jako masażer? Tak, to idealne rozwiązanie dla wszystkich cierpiących na migreny. Wystarczy po dokładnym umyciu umieścić cały pojemnik lub jedynie kulkę w zamrażarce. Gdy dopadnie nas migrena, wyjmujemy taki domowej roboty masażer i masujemy sobie skronie. Masowanie głowy, połączone z przyjemnym chłodem, to świetny sposób na pozbycie się bólu.

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki