Reklama
Reklama

Nie wiesz, jak usunąć wodne plamy z drewna? Po przetarciu tym, nie będzie po nich śladu

Używanie podkładek pod szklanki z napojami jest szczególnie ważne na drewnianych stołach, gdyż nawet kilka kropel wody może zniszczyć ich powierzchnię. Jeżeli o tym zapomniałeś, możesz spróbować jeszcze naprawić swój błąd domowymi sposobami. Sprawdź, jak usunąć plamy z drewna za pomocą popularnych produktów z kuchni.

Usuwanie plam z wody na drewnie nie jest łatwym zadaniem. Jeżeli jednak wylejesz na mebel herbatę, lemoniadę lub inny napój, nie wpadaj w panikę, bo istnieją metody, aby przywrócić je do idealnego stanu. W tym celu możesz zdecydować się na odnowienie stolika u profesjonalisty, ale to niemały koszt. 

Zanim wydasz pieniądze, najpierw spróbuj wykorzystać sklepowe preparaty, które mogą ci pomóc pozbyć się odbarwień i uszkodzeń. Możesz także wypróbować trzy domowe sposoby na usuwanie plam z wody na drewnie, które sprawdzą się zwłaszcza przy niewielkich, jasnych "pierścieniach wodnych", bo czarne świadczą o poważniejszym problemie. 

Mało znany domowy sposób usuwanie plam z wody po drewnie. Wykorzystaj żelazko

Na świeże plamy z wody na drewnie pomóc może ciepło z żelazka. Zanim jednak wypróbujesz tę metodę, pamiętaj o zachowaniu zasad ostrożności. Na zabrudzonym miejscu stolika połóż czystą koszulkę lub bawełnianą szmatkę (bez nadruków czy naklejek).

Przed włączeniem urządzenia, opróżnij wodę ze zbiornika. Może ona bowiem jedynie pogorszyć problem, jeszcze bardziej zwiększając zawilgocenie mebli. Ustaw żelazko na najniższe obroty i poczekaj, aż się rozgrzeje. 

Może cię zainteresować: Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

Szybkim ruchem wyprasuj tkaninę bezpośrednio nad plamą. Sprawdź, czy plama z wody na drewnie wciąż jest widoczna. Jeśli biały pierścień po szklance wciąż jest wyrazisty, powtórz czynność. 

Zamiast żelazka do czyszczenia mebli w ten sposób możesz również wypróbować nawiew powietrza suszarki do włosów. Przesuwaj ją w obie strony, przez koło 10 minut nad plamą. Zobaczysz, że cała wilgoć wyparuje.

Pasta do zębów na plamy po wodzie. Produkt z łazienki ma wiele zastosowań

Pasta do zębów na plamy po wodzie również może pomóc. Zwłaszcza w przypadku jasnego drewna. Nie może być to jednak pierwszy lepszy produkt ze sklepu, a taki o białej i nieżelowanej konsystencji. Nałóż środek na czystą i miękką szmatkę i zacznij wcierać go w mebel. 

Pierwsze ruchy powinny być ostrożne, aby nie uszkodzić wykończenia. Niektóre delikatne komody czy stoliki mogą bowiem źle zareagować na nacisk. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, plama z wody na drewnie już po kilku minutach powinna się rozjaśnić. 

Czytaj również: Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Jak usunąć plamy po wodzie z drewna za pomocą majonezu? Obficie natrzyj nim stolik

Skutecznym domowym sposobem na usuwanie plam z wody z drewna jest również wykorzystanie... majonezu. To nie żart, ponieważ zawarty w nim olej świetnie usuwa zabrudzenia z takich powierzchni. Wsiąka w powierzchnię, wysysając obecną w niej wilgoć. 

Aby wypróbować ten sposób, musisz jedynie nabrać niewielką ilość majonezu na ściereczkę i przetrzeć nią wodną plamę na stoliku. Gdy to zrobisz, pozostaw wysmarowany materiał nad plamą na 2 godziny. Później wytrzyj powierzchnię i zastosuj profesjonalną pastę do mebli. 

Zobacz też:

Nigdy nie jedz takich ogórków kiszonych. Możesz mieć spore problemy żołądkowe

Gdzie na grzyby w lipcu i sierpniu? W tych miejscach w Małopolsce zbierzesz pełne kosze

​Zapomnij o brudnych plamach zostawianych przez żelazko. W ten sposób szybko je wyczyścisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie