Reklama
Reklama

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Jeśli nie przepadasz za charakterystycznym, chlorowym zapachem sklepowych płynów do czyszczenia toalet, spróbuj wyczyścić toaletę innym specyfikiem. Popularny napój gazowany pomoże ci wygrać walkę z kamieniem i przebarwieniami. Musisz tylko "nakarmić" nim muszlę klozetową, a będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu.

Toaleta jest wizytówką domu. Jeśli jest brudna i zaniedbana nie świadczy dobrze o gospodarzu i może być źródłem niebezpiecznych zarazków, dlatego powinieneś starać się regularnie ją myć. Do tego celu nie musisz jednak używać drogiej chemii.

Jeżeli odrzuca cię cena albo charakterystyczny chlorowy zapach sklepowych produktów, wypróbuj dwa mało znane, domowe sposoby na czyszczenie toalety. Dzięki nim twoja muszla klozetowa będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu. 

Jak usunąć kamień z toalety domowym sposobem? Wyczyść muszlę popularnym napojem

Wszyscy wiedzą o metodzie z kwaskiem cytrynowym czy sodą oczyszczoną. Warto jednak poznać inny, mało konwencjonalny, lecz skuteczny domowy sposób na czyszczenie toalety, jakim jest sięgnięcie po popularny napój gazowany, a mianowicie po colę. Zamiast wlewać ją do szklanki, natrzyj nim muszlę toalety. 

Cola do czyszczenia toalety sprawdzi się genialnie między innymi dlatego, że zawiera fosforany oraz dwutlenek węgla, które pomagają rozpuścić nagromadzony kamień. Produkt ten doskonale radzi sobie z zaciekami i drobnymi przebarwieniami. 

Może cię zainteresować: Wlej produkt z apteczki do bębna, a ręczniki po praniu będą śnieżnobiałe

Do czyszczenia toalety możesz użyć pianki do golenia. Po 5 minutach będzie lśnić

Czyszczenie toalety pianką do golenia również może wydawać się absurdalne, ale ten trik naprawdę ułatwia zachowanie higieny w muszli klozetowej. Jeżeli chcesz, by znów była śnieżnobiała, nałóż kosmetyk na szczotkę do mycia wc i dokładnie wyszoruj nią wnętrze toalety, nie pomijając kołnierza i innych szczelin. 

Pozostaw piankę do golenia w muszli na około 5-10 minut, aby miała czas rozpuścić uporczywe zabrudzenia. Później ponownie przetrzyj wnętrze toalety i dokładnie spłucz produkt. Twoja toaleta będzie lśnić.

Zobacz też:

Nigdy nie jedz takich ogórków kiszonych. Możesz mieć spore problemy żołądkowe

Gdzie na grzyby w lipcu i sierpniu? W tych miejscach w Małopolsce zbierzesz pełne kosze

​Zapomnij o brudnych plamach zostawianych przez żelazko. W ten sposób szybko je wyczyścisz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie