Reklama
Reklama

Nie kupuj tego papieru toaletowego. Według ekspertów zawiera bardzo szkodliwy składnik

Papier toaletowy to bez wątpienia artykuł higieniczny pierwszej potrzeby. Znajdziemy go w każdym polskim domu, jednak zapewne większość kupujących nie zwraca uwagi na jego skład przed zakupem. To może być wielki błąd. Sprawdź, który składnik papieru toaletowego może być szkodliwy.

Eksperci alarmują: ten papier toaletowy może być niebezpieczny

Niemieckie Stowarzyszenie Branży Higieny Osobistej i Detergentów przeprowadziło badania nad zużyciem papieru toaletowego przez mieszkańców różnych krajów. W ich trakcie ustalono, że najmniej papieru toaletowego zużywają Hiszpanie, gdzie zużycie roczne kształtuje się na poziomie 32 rolek, dwa razy więcej od mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego zużywają Niemcy (około 64 rolek), z kolei dwa razy więcej od naszych zachodnich sąsiadów wykorzystują Szwedzi.

Mieszkańcy tego skandynawskiego kraju wykorzystują rocznie około 128 rolek. Jednak w tym rankingu przodują obywatele USA. W Stanach Zjednoczonych na jednego obywatela przypada rocznie aż 141 rolek. Jednak nie to jest najważniejsze w tych badaniach. Przerażające są wnioski, które dotyczą jednego ze składników papieru toaletowego.

Sprawdź również: Brudne palniki kuchenki gazowej będą tylko wspomnieniem. Te dwa składniki w mig usuną brud

Sprawdź, czy masz w łazience ten papier toaletowy

Przede wszystkim należy pamiętać, że białe i pachnące rolki papieru toaletowego nie są produktem naturalnym. By osiągnąć taki rezultat, konieczne jest specjalnie wybielanie lub aromatyzowanie. W niektórych przypadkach do jego składu dodawany jest formaldehyd. Ta substancja została przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem (IARC) określona jako kancerogenna. Oprócz tego został potwierdzony jego negatywny wpływ na płodność i pracę układu nerwowego, obniża odporność organizmu, podrażnia skórę oraz spojówki, a także sprzyja rozwojowi astmy.

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | zakupy