Reklama
Reklama

​Najzdrowszy zamiennik mleka krowiego. Dobrze smakuje i skutecznie odchudza

Nietolerancja laktozy sprawia, że musimy zrezygnować ze spożywania produktów, które ją zawierają. Ten dwucukier znajdziemy przede wszystkim w mleku. Na szczęście na rynku dostępne są różnego rodzaju zamienniki, które możemy kupić w sklepie, a także przygotować w domu. Poznaj najzdrowszy zamiennik mleka krowiego, czyli napój migdałowy.

Na co dobre jest mleko migdałowe?

Napój migdałowy to nie tylko świetny zamiennik mleka krowiego, ale również skarbnica witamin i mikroelementów. Znajdziemy w nim witaminę E, witaminę D, witaminy z grupy B, a także magnez oraz żelazo. Ponadto mleko migdałowe dobrze działa na układ krwionośny i serce, a także zapobiega miażdżycy, pomaga obniżyć ciśnienie krwi i poprawia krążenie. Zawartość witaminy E wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego, z kolei witaminy D na utrzymanie zdrowych kości i zębów.

Sprawdź również: Przez całą zimę miej włączony ten przycisk w samochodzie. Na wiosnę nie będziesz musiał jechać do mechanika

Czy mleko migdałowe jest zdrowsze od krowiego?

Mimo że napój migdałowy wytwarzany jest z orzechów, nie jest on wysokokaloryczny. Co więcej, mleko migdałowe ma mniej kalorii niż mleko krowie, lecz także mniej białka. Podobnie wygląda jego porównanie z mlekiem sojowym. Warto jednak zauważyć, że w napoju roślinnym znajdziemy dużo wapnia, a jego ilość zależy od ilości migdałów wykorzystanych do przygotowania mleka. To właśnie wysoka zawartość wapnia wraz z niską kalorycznością sprawia, że mleko migdałowe jest najzdrowszym zamiennikiem mleka krowiego. Warto jednak pamiętać, że nie mogą go spożywać osoby uczulone na migdały.

Czy mleko migdałowe jest dobre na odchudzanie?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kluczowe elementy skutecznego odchudzania — ujemny bilans kaloryczny, aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę. Jednak wykorzystanie mleka migdałowego w diecie może sprawić, że zrealizujemy pierwszy punkt tego planu. Dlaczego? Otóż w 100 ml napoju migdałowego znajduje 24 kcal, natomiast w takiej samej ilości 2-procentowego mleka krowiego ponad 51 kcal. Jest to ponad dwukrotnie więcej. W przypadku osób, które codziennie spożywają jedną szklankę mleka krowiego (250 ml) i zastąpią ją mlekiem migdałowym, w ciągu 30 dni będzie to "oszczędność" aż 2000 kalorii.

Zobacz też:

Zapomnij o gąbce czy ściereczce. Przetrzyj okna tym, a pozbędziesz się smug

Ile proszku naprawdę potrzeba do zrobienia prania? Wiele osób popełnia błąd

Wkładasz gorące garnki do lodówki? Lepiej przestań, awaria to tylko jedna z konsekwencji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie