Reklama
Reklama

Najgorszy sposób na pranie ręczników. Nie rób tego, bo je zniszczysz

Wiele osób nie wie, jak prawidłowo prać ręczniki. To powoduje, że z czasem robią się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Nie ma nic gorszego niż dotyk ostrego ręcznika po ciepłej i relaksującej kąpieli. Jak temu zapobiec? Oto kilka błędów, których warto unikać podczas prania ręczników.

Ręczniki jako podstawowe wyposażenie łazienki są mocno narażone na występowanie bakterii w związku z dużą wilgotnością utrzymującą się w pomieszczeniu. Warto zatem regularnie je wymieniać i prać, aby nie dopuścić do rozwoju drobnoustrojów. Pranie ręczników jest ważną czynnością mającą na celu utrzymanie prawidłowej higieny. W końcu ręcznikiem wycierasz swoje ciała po każdej kąpieli. Jak prać ręczniki? Wiele osób popełnia te same błędy. Unikaj ich, a twoje ręczniki zachowają miękkość i chłonność, którą charakteryzowały się na początku.  

Błędy podczas prania ręczników

Pierwszym i podstawowym błędem jest pranie ręczników z ubraniami. Nie tylko grozi to zabarwieniem tkaniny, ale i zniszczeniem struktury ręczników. Obecne w ubraniach zamki, rzepy czy inne aplikacje z łatwością wyciągają nitki z ręczników frotowych. Pamiętaj, aby ręczniki zawsze prać osobno.  

Dla zachowania doskonałego stanu ręczników ważny jest także użyty w pralce program. Dużo osób wciąż ustawia pralkę na 90 stopni Celsjusza, aby mieć pewność, że wszystkie bakterie zostaną usunięte z ręczników. Obecne środki do prania pozwalają jednak uzyskać ten sam efekt przy niższej temperaturze. Gotowanie ręczników spowoduje szybsze ich zużycie, staną się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Podczas prania ręczników z froty ustaw pralkę na program 50 stopni Celsjusza, a ręczniki z mikrofibry pierz w temperaturze 40 stopni Celsjusza.  

Kolejnym błędem podczas prania ręczników jest nieodpowiednia ilość detergentów. Warto trzymać się zaleceń producenta i używać standardowej ilości proszku czy płynu do prania. Co ciekawe z płynu do płukania lepiej zrezygnować całkowicie. Dzięki temu zachowasz lepszą chłonność ręczników, a ręcznik będzie dalej puszysty i miękki.  

Triki, które pozwolą ci zachować czystość i miękkość ręczników

Zamiast proszku do prania możesz użyć octu z sodą oczyszczoną. Mieszanka ta pozwoli ci skutecznie zdezynfekować ręczniki podczas prania. Jednocześnie soda oczyszczona delikatnie rozpulchni włosie ręczników, powodując, że będą miękkie i puszyste.  

Ważnym aspektem prania ręczników jest także ich suszenie. Im grubszy jest ręcznik, tym schnie wolniej. Dobrze, aby wilgoć nie zalegała w materiale zbyt długo, ponieważ może to doprowadzić do rozwoju bakterii. Zaleca się suszenie ręczników w suszarce bębnowej. Jeśli nie masz takiego sprzętu w domu, postaraj się rozwiesić ręczniki na suszarce, zachowując pomiędzy nimi spory odstęp. Dzięki temu wilgoć szybciej wyparuje z materiału.  

Zobacz też:

Nie wylewaj wody po gotowaniu ryżu. Dzięki niej koszule będą białe, jak nigdy

​Karta Moja Biedronka. Ważny informacja dla klientów. Mają dwa wyjścia

​W twojej diecie brakuje białka? Dietetyk radzi, jak zdrowo je uzupełnić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie