Reklama
Reklama

Muchy przestaną wlatywać do mieszkania. Wystarczy, że wypróbujesz ten sposób

Letnie miesiące mają nie tylko zalety, ale również wady. Jedną z tych drugich są muchy, które masowo wlatują teraz do mieszkań przez otwarte okna czy drzwi. Nie gryzą, lecz wydają irytujące dźwięki i przenoszą groźne patogeny, więc dla własnego dobra postaraj się je wypędzić, zanim na dobre zadomowią się w twoim lokum.

Muchy to jedne z najbardziej irytujących owadów, na które latem możesz natknąć się w swoim domu. W przeciwieństwie do komarów nie gryzą ludzi. Wydają jednak irytujące dźwięk, szybko się rozmnażają i i mogą być niebezpieczne. 

Przenoszą patogeny groźnych chorób jako ich pośrednie wektory. Aby więc nie zachęcać ich do odwiedzin, regularnie wynoś śmieci, nie zostawiaj na wierzchu gnijących warzyw czy owoców. 

Dbaj także o kondycję kanalizacji, optymalny poziom wilgoci (niezbyt wysoki) i staraj się utrzymywać czystość w domu. Wypróbuj także skuteczne sposoby na muchy, a na dobre je przepędzisz.

Jak odstraszyć muchy z domu? Wypróbuj trik z folią aluminiową

Trik z folią aluminiową to jeden z mało znanych, lecz bardzo skutecznych sposobów na muchy w domu. Aby pozbyć się szkodników, będziesz potrzebował również zwykłego, przezroczystego woreczka (lub kilku, jeśli problem jest poważny). 

Oderwij kawałek folii, poszarp ją na drobniejsze kawałeczki i wrzuć do woreczka. Następnie ten sam woreczek wypełnij wodą. Zawiąż go porządnie tak, by nic się nie wylewało. Gdy już to zrobisz, włóż pakunek do zamrażarki.

Po kilku godzinach wyjmij woreczki z zamrażarki i rozwieś je wokół okien, aby odstraszyć muchy. Ten trik zadziała podobnie jak rozwieszanie płyt CD na drzewach w sadzie do odstraszania ptaków. Szkodniki zostaną oślepione przez światło i nie będą chętne, by zaglądać do twojego mieszkania.

Skuteczny sposób na muchy w domu. Polub zapachy odstraszające muchy

Jeśli polubisz zapachy odstraszające muchy, szkodniki nie będą chętnie wlatywać do twojego mieszkania. Rozpylaj w domu waniliowe mgiełki, rozstaw na parapecie otwarty słoiczek z olejkiem z ekstraktem waniliowym, a wieczorami pal świeczki zapachowe o aromacie tej przyprawy. Zainwestuj również w dyfuzory, aby móc rozpylać ją w powietrzu. 

Zapachy, które odstraszają muchy to: lawenda, mięta pieprzowa, goździki, kokos czy eukaliptus. Przygotuj z nich mieszankę i regularnie spryskuj okiennice, a insekty już nigdy nie będą problemem.

Zobacz też:

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

To najzdrowsza przyprawa świata. We Włoszech jest w każdym daniu, w Polsce mało popularna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki