Reklama
Reklama

Masz dość plączących się kabli? Wystarczy jedna rolka, by rozwiązać ten problem

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak proste z pozoru przedmioty, mogą ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Jedną z niedocenianych rzeczy, traktowanych zazwyczaj jak niepotrzebny odpad, jest rolka po papierze toaletowym. Okazuje się bowiem, że może ona ułatwić nam wiele czynności. Sprawdź, jak jej użyć do porządków w domu lub do uprawy roślin.

Rolka po papierze toaletowym jest zwykłym kawałkiem tektury, jednak odpowiednio używana może ułatwić i przyspieszyć wiele różnych czynności. Dzięki niej w naszym domu zapanuje porządek, a nawet i wzbogacimy się o nowe rośliny. Podpowiadamy, jak ją wykorzystać w codziennym życiu.

Wyrzucasz rolkę po papierze? Popełniasz duży błąd - ma ona wiele zastosowań

Większość z nas wyrzuca do kosza rolkę po papierze toaletowym. Jednak okazuje się, że to duży błąd, ponieważ można jej użyć na wiele kreatywnych i pożytecznych sposobów. Jednym z nich jest zastosowanie kawałka tektury do uprawy roślin.

Wystarczy, że zbierzemy kilka rolek po papierze toaletowym i użyjemy ich jako doniczek. Nasze rolki nacinamy w czterech miejscach i zawijamy je do środka, aby utworzyły dno doniczki. Wsypujemy do środka nieco ziemi i wkładamy nasiona. Dzięki temu zaoszczędzimy na pojemnikach, a rośliny wykiełkują w rolkach. Później możemy przenieść je bezpośrednio do ogrodu.

Masz dużo kabli i chcesz je uporządkować? Sięgnij po rolkę

Pusta rolka po papierze toaletowym może także posłużyć nam do uporządkowania naszych kabli. Często są one nieestetycznie poplątane, co nie tylko wpływa na dłuższy czas wyciągania i rozprostowywania ich, ale i na samą funkcjonalność kabli, które w ten sposób mogą ulegać zniszczeniu.

Dzięki rolce wystarczy, że zawiniemy przewody wokół niej, a następnie włożymy je do szuflady.  Sprawi to, że kable nie będą się już plątały i łatwiej będzie znaleźć pożądany przez nas przewód. Wpłynie to także na dłuższą żywotność kabli i oczywiście na porządek w domu.

Czytaj również: Babciny sposób na pranie kuchennych ściereczek. Wyglądają jak nowe

Jak rolka może pomóc przy odkurzaniu? Ten trik ułatwi ci sprzątanie

Rolka może pomóc nam również w większych porządkach. Gdy czeka nas gruntowne sprzątanie i odkurzanie zakamarków, to ten kawałek tektury okazuje się być bardzo przydatny.

Dzięki rolce po papierze toaletowym możemy dokładnie sprzątnąć wszystkie kąty. Wystarczy, że przykleimy taśmą klejącą rolkę do naszej rury od odkurzacza. Sprawi to, że będziemy mogli pozbyć się zabrudzeń z nawet najbardziej niedostępnych miejsc.


Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki