Reklama
Reklama

Lepiej zrezygnuj z używania tego przedmiotu na grillu i zastąp go zdrowszym

Popularne tacki aluminiowe możesz kupić w każdym sklepie. Wiosną Polacy masowo na nich grillują, bo są tanie i praktyczne, ale nie od dziś wiadomo, że popularne nie zawsze równa się dobre. Lepiej zrezygnuj z używania tego przedmiotu i zastąp go zdrowszym. Tym bardziej, że do wyboru masz kilka alternatyw.

Pogoda w weekend będzie sprzyjać grillowaniu w ogrodzie. Zanim jednak pobiegniesz do sklepu, aby kupić jednorazowe tacki aluminiowe, lepiej dobrze się zastanów. Istnieją dla nich lepsze, mniej szkodliwe alternatywy. 

A jeśli koniecznie chcesz z nich skorzystać, postaraj się zrobić to bezpiecznie. Trzymaj się tych zasad, a grillowanie na aluminiowych tackach będzie zdrowsze.

Czy można grillować na aluminiowych tackach? Trzymaj się tych zasad, a będą mniej szkodliwe

Aluminiowe tacki są tanie. Dzięki nim jedzenie wolniej się przypala i nie brudzi rusztu ociekającym tłuszczem. Nie jest to jednak najbezpieczniejsza metoda przygotowywania żywności, bo materiał ten pod wpływem wysokiej temperatury przy obróbce termicznej może powodować przenikanie dużych ilości glinu do jedzenia. 

Zwłaszcza jeśli używasz kwaśnej marynary, która może kilkukrotnie spotęgować ten efekt. Co prawda, nie przekraczają one dopuszczalnych norm bezpieczeństwa, ale nie oznacza to, że nie warto zachowywać ostrożności: 

  • wybierając mięso z mniejszą ilością tłuszczu
  • ograniczając dodatki, lub stawiając na marynaty ziołowe
  • kontrolując płomień, by zanadto się nie rozniecił
  • nie dopuszczać do bezpośredniego kontaktu ognia z materiałem.

Może cię zainteresować: Nie możesz odkręcić słoika z przetworami? Zamiast po otwieracz, sięgnij po ten przedmiot

Tym warto zastąpić aluminiowe tacki podczas grillowania

Co położyć zamiast aluminiowych tacek na grilla, aby mniej szkodzić zdrowiu? Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo grillowanych potraw, jednorazowe produkty zamień na wielorazowe. 

Dobrze sprawdzą się żeliwne patelnie do grillowania i tacki ze stali nierdzewnej do grillowania. Pod żadnym pozorem nie stawiaj na grillu naczyń ceramicznych, albo innych narzędzi kuchennych z elementami wykonanymi z tworzywa sztucznego, bo może się on stopić lub zapalić. 

Czytaj również: Zapomnij o odkamieniaczu. Domowym sposobem wyczyścisz czajnik szybko i bezpiecznie

Zobacz też:

Rozłóż folię aluminiową na parapecie. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Dodaj jedną tabletkę do porannej kawy. Szybko usuniesz toksyny z organizmu

Po remoncie został ci styropian? Sprawdź, gdzie należy go wyrzucić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | działka | zdrowie