Reklama
Reklama

Lepiej wyrzuć z łazienki ten przedmiot. Jest siedliskiem bakterii

Lepiej wyrzuć z łazienki ten przedmiot, bo jest siedliskiem bakterii. To jedno z najbrudniejszych miejsc w każdym polskim domu, a wiele osób nie ma o tym pojęcia. Chodzi oczywiście o dywanik łazienkowy, szczególnie ten puchaty i miękki. Być może miło jest położyć na nim stopy po kąpieli, ale to nie służy twojemu zdrowiu.

Regularne sprzątanie łazienki powinno obejmować nie tylko podłogę, toaletę czy prysznic. Zanieczyszczenia gromadzą się bowiem również i innym miejscu, a mianowicie na na pluszowych dywanikach

Te mają dodać wnętrzu przytulnego klimat i na pewno z przyjemnością kładziesz na nie swoje czyste nogi po kąpieli, ale to siedlisko bakterii i wilgoci. Trzeba je prać przynajmniej raz na kilka dni. Lepiej zastąp je  więc innym, bardziej praktycznym przedmiotem.

Może cię zainteresować: Tak szybko pozbędziesz się wilgoci z łazienki. Nie potrzebujesz żadnych drogich środków

Co zamiast dywanika w łazience? Mata z pianki będzie idealna

Zamiast dywanika w łazience na podłodze możesz położyć matę z pianki. Z nią wiele łatwiej będzie ci zachować czystość i ochronisz podłogę przed nadmiarem wilgoci ze spływającej po mokrych stopach wody. 

Dobrze chłonie i jest antypoślizgowa, więc szansa upadku znacznie spadnie. Będziesz czuć się bezpieczniej i nie obawiaj się, że mata z pianki będzie wyglądać tanio i nudno. W sklepach znajdziesz mnóstwo wariantów kolorystycznych i wzorów, dzięki którym podreślisz charakter swojej łazienki. 

Atutem tego rozwiązania jest także sprzedaż na metry. Dzięki temu idealnie dopasujesz ją rozmiarem do pomieszczenia. Nigdy nie będzie wydawać ci się zbyt krótka czy długa (jak chociażby dywanik). 

Czytaj również: Tak szybko odświeżysz kołdrę. Wystarczy, że włożysz to do pralki

Na podłodze w łazience możesz położyć również... matę bambusową

Na podłodze w łazience zamiast dywanika świetnie sprawdzi się także mata bambusowa lub mata z drewna tekowego. Pierwszą kupisz już za 50 złotych, a druga jest nieco droższa (kosztuje 120 złotych). Utrzymanie takich mat w czystości to nic trudnego, a pewno będą pasować do pomieszczeń w stylu minimalistycznym, industrialnym czy tropikalnym. 

Zobacz też:

Zrób to z oknami jesienią. Uszczelnisz je, a rachunki za ogrzewanie zimą spadną

Większość grzybiarzy omija je szerokim łukiem. Mało kto wie, że są jadalne

Wrzuć do suszarki bębnowej. Na zawsze zapomnisz o prasowaniu ubrań

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | triki | zakupy