Reklama
Reklama

Kurtka puchowa zniszczyła się podczas prania? Wystarczy jedna rzecz, którą masz w łazience, a będzie wyglądać jak nowa

Pranie kurtki puchowej często wiąże się z tym, że zostaje ona zniekształcona i prezentuje się o wiele gorzej niż wcześniej. Na szczęście nie tylko możemy temu zapobiec, ale i jeśli przytrafi się to nam, to możemy naprawić nasze ubranie za pomocą prostego, domowego sposobu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Odświeżenie kurtki puchowej jest często dla nas dużym wyzwaniem, ponieważ ubranie włożone do pralki niejednokrotnie traci swój pierwotny wygląd. Z pomocą przychodzi wtedy łatwy trik, dzięki któremu nasza kurtka wciąż będzie się dobrze prezentowała. Wystarczy nam zaledwie jedna rzecz, którą każdy z nas ma w swoim domu.

Jak rozbić puch w wypranej kurtce?

Często zdarza się, że podczas odświeżania naszej puchowej kurtki ubranie się zniekształca. Wtedy warto znać domowy sposób na to, jak uratować zbity puch w wypranej kurtce. Wystarczy nam do tego jedynie suszarka do włosów oraz przedmiot, którym będziemy mogli rozbić wnętrze odzieży.

Dzięki temu prostemu trikowi nasza kurtka znów będzie wyglądała jak nowa. Jednak, aby tak było, musimy wykonać następujące czynności:

  1. Na suszarce ustawiamy chłodny nawiew i włączone urządzenie umieszczamy w rękawie.
  2. Następnie zaczynamy uderzać w rękaw drewnianą łyżką lub innym przedmiotem, dzięki któremu rozbijemy wypełnienie. Już po chwili zauważymy różnicę.
  3. Ten sam zabieg powtarzamy w przypadku drugiego rękawa.
  4. Później umieszczamy suszarkę na dole kurtki i rozbijamy puch tak, by rozprowadzić go równomiernie po całym ubraniu. Sprawi to, że po kilku minutach kurtka będzie wyglądała jak nowa.

Czytaj również: Domowy odkamieniacz do czajnika bez octu. Wystarczy ten składnik z kuchennej szafki

Jak prać kurtkę, aby się nie zniszczyła?

Jednak warto nie tylko znać sposób na pozbycie się problemu zbitego puchu w kurtce, ale także powinniśmy wiedzieć, jak zapobiegać takiej sytuacji. Wobec tego musimy odpowiednio prać nasze ubranie, dzięki czemu kurtka po wyjęciu z pralki nadal będzie wyglądać jak nowa.

Przede wszystkim wstawiając kurtkę do prania, musimy zapiąć wszystkie jej zamki i wywrócić ją na drugą stronę. Tak przygotowaną odzież moczymy i ugniatamy w chłodnej wodzie przez kilka minut, dzięki czemu zmniejszymy w niej ilość powietrza i zapobiegniemy zbijaniu się puchu.

Następnie wraz z kurtką do pralki wrzucamy 4 piłeczki tenisowe, które dodatkowo będą rozbijały wypełnienie. Urządzenie ustawiamy na temperaturę 30 stopni Celsjusza i wirowanie na 400 obrotów na minutę. Po wypraniu kurtkę suszymy na płasko, co jakiś czas ugniatając ją i wstrząsając, by wszystko równomiernie wysychało.

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki