Reklama
Reklama

Kupiłeś za długie spodnie? Szybko skrócisz je bez nożyczek i maszyny do szycia

Kupiłeś za długie spodnie, ale szkoda ci pieniędzy na krawcową? Jeśli nie masz wprawy, nie eksperymentuj, usiłując skracać nogawki samodzielnie za pomocą maszyny do szycia. Lepiej nie używaj również nożyczek, bo po ucięciu nogawki mogą być nierówne. Zamiast tego wypróbuj prosty domowy sposób na skrócenie spodni za pomocą gumki recepturki.

Jak sobie poradzić, kiedy spodnie w sklepie okazują się mieć za długie nogawki? Nie musisz rezygnować z ich zakupu,tylko dlatego, że wydajesz się zbyt niska do wymarzonego ubrania. Po lekkim skróceniu najprawdopodobniej będzie ono leżeć na tobie idealnie. 

W takim przypadku wizyta u krawcowej to najlepszy pomysł, ale tylko jeśli masz na nią czas i fundusze. Jeżeli jednak w danym momencie nie masz takiej możliwości, by skorzystać z pomocy profesjonalistki (bo np. spieszysz się na spotkanie, na które chcesz założyć nowe spodnie, pod żadnym pozorem nie obcinaj nogawek nożyczkami. 

Może cię zainteresować: Zwiń w kulkę i włóż do szafy. Uciążliwy problem zniknie raz, dwa

Jak skrócić spodnie bez maszyny do szycia i nożyczek? Wypróbuj ten prosty trik

Podwinięte nogawki mało kiedy wyglądają dobrze. Przez nie możesz wyglądać niechlujnie i mało elegancko. Nie powinieneś obcinać ich jednak również nożyczkami, bo będą nierówne i postrzępione. Źle skończy się także próba ich obszywania nicią w pośpiechu. 

Istnieje o wiele lepszy sposób na skrócenie spodni bez maszyny do szycia, (która wymaga jeszcze większych umiejętności i doświadczenia). Wystarczy, że wypróbujesz prosty trik z gumką recepturką. Ta metoda najlepiej sprawdzi się na luźnych nogawkach jeansów, ale możesz go również stosować w przypadku prostych i dopasowanych spodni o charakterze wizytowym. 

Czytaj również: Raz w tygodniu wrzuć to do brodzika. Zapomnisz o zatkanym odpływie

Skracanie spodni za pomocą gumki recepturki. Po paru sekundach będą idealnie dopasowane

Skracanie spodni za pomocą gumki recepturki to banalnie prosty patent na dopasowanie zbyt obszernego ubrania do sylwetki. Wystarczy, że założysz je i włożysz gumkę na wierzch nogawki. 

Później zacznij przeciągać dolną część materiału do góry, (chwytając go tuż nad gumką recepturką). Rób to tak długo, aż będzie sięgała do miejsca, w którym według ciebie powinny kończyć się spodnie. Końcówkę nogawki wywiń do góry, a schowasz gumkę i nikt nie zauważy, że spodnie są prowizorycznie skrócone.

Zobacz też:

Tym sposobem wybielisz zżółknięte trampki po praniu. Wszystko czego potrzebujesz, masz w kuchni

Tego lata otarcia na udach nie będą problemem. Tak pozbędziesz się ich w zaledwie chwilę

Ukryte zastosowanie papieru do pieczenia. Potrafi zdziałać cuda w łazience

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki