Reklama
Reklama

Kamień na kranie? Weź ten owoc i zostaw w łazience na noc, a bateria będzie błyszczeć, jak nowa

Kamień osadza się bardzo szybko na naszej armaturze. W przypadku kranu nie tylko wygląda to nieestetyczne, ale również utrudnia korzystanie z urządzenia. Warto więc regularnie go oczyszczać. Jednym prostym domowym sposobem możesz odkamienić kran. Wystarczy wykorzystać popularny owoc.

Jak pozbyć się kamienia z kranu? Sięgnij po cytrynę 

Kamień na kranie zatyka otwory odpływowe i powoduje, że trudno z niego korzystać. Pół biedy, jeśli urządzenie posiada odkręcaną końcówkę. Można ją odkręcić, co ułatwia czyszczenie. Jeśli jednak twój kran nie ma takiego rozwiązania, sięgnij po prosty trik z cytryną. Przetnij owoc na pół i przyklej owoc na noc do wylotu kranu. Możesz użyć taśmy klejącej lub izolacyjnej. Ten sposób jest bardzo popularny na TikToku:  

Kiedy po kilku godzinach odkleisz cytrynę, twój kran będzie błyszczał, jak nowy. Pozostałości możesz wyczyścić szmatką i dokładnie spłukać. Ten domowy sposób sprawi, że unikniesz szorowania, które mogłoby zarysować powierzchnię urządzenia.  

Czytaj też: Zostało ci jedzenie po świętach? Te produkty możesz mrozić bez obaw

Ocet na odkamienienie kranu 

Innym sposobem na odkamienienie kranu jest użycie octu. Dzięki temu nie tylko wyczyścisz, ale też pięknie nabłyszczysz swoją kuchenną czy łazienkową.  

  • wymieszaj wodę z octem w proporcji pół na pół;  
  • wlej roztwór od woreczka plastikowego;  
  • nałóż woreczek na kran i przytwierdź go gumką recepturką. Końcówka kranu powinna być całkowicie zanurzona w miksturze;  
  • po godzinie zdejmij woreczek i dokładnie oczyść baterię z pozostałości kamienia.  

W tej metodzie do roztworu wody i octu możesz dorzucić trzy łyżki sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia. Zwiększy to moc działania mikstury.   

Zobacz też:

Nie musisz prać dywanu. Tym tanim sposobem wyczyścisz go na sucho

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | sprzątanie