Reklama
Reklama

Jak często czyścisz telefon? Okazuje się, że większość z nas robi to zbyt rzadko

Wiele z nas nie wyobraża sobie bez niego życia. Smartfon stał się niezbędnym sprzętem, który zabieramy ze sobą wszędzie, nawet do łazienki. Z tego powodu korzystanie z telefonu jest o wiele mniej higieniczne, niż myślimy. Dezynfekcja to obowiązek, o którym nie warto zapominać. Przekonaj się, jak często należy ją wykonywać, aby korzystanie ze smartfona było bezpieczne.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo bakterii i groźnych drobnoustrojów znajduje się na sprzęcie, z którego korzystamy każdego dnia. Telefony przez brak dezynfekcji stają się siedliskami drobnoustrojów, które mogą wpływać na nasze życie każdego dnia.

Jak często należy czyścić telefon?

Można przyjąć, że telefon warto czyścić jak najczęściej. Wybrudzony wyświetlacz nie tylko nie prezentuje się najkorzystniej, ale jest również siedliskiem wielu różnych bakterii oraz drobnoustrojów.  Telefon często znajduje się w naszych dłoniach oraz przy naszej twarzy, przez co rzadkie czyszczenie go może być wyjątkowo niehigieniczne.

Warto znaleźć zdrową równowagę. Optymalne może być przecieranie ekranu telefonu przynajmniej raz dziennie. Warto podobną zasadę przyjąć również w przypadku tabletów, laptopów oraz smartwatchów.

Zobacz także: Tabletki do zmywarki mają więcej zastosowań, niż się spodziewasz. Niektóre mogą zaskoczyć

Czym dezynfekować telefon?

Do dezynfekcji telefonu przyda się nam miękka ściereczka z mikrofibry, dzięki której będziemy mieć pewność, że ekran smartfona oraz jego obudowa nie zostaną porysowane. Najlepszym detergentem do czyszczenia telefonu jest płyn do mycia szyb. Zanim go jednak użyjemy, warto najpierw zmieszać go z wodą w proporcjach 1:1. Taką mieszankę należy zwilżyć ściereczkę i dokładnie przetrzeć ekran i obudowę telefonu. Następnie warto przetrzeć telefon do sucha.

Niektórzy do czyszczenia telefonów używają spirytusu. Jest to jednak ryzykowne i może prowadzić do zwarcia lub zepsucia urządzenia.

Jeśli zależy nam na profesjonalnej pielęgnacji telefonu, możemy zainwestować w specjalne środki do czyszczenia sprzętów elektronicznych. Są one jednak stosunkowo drogie, a ich zakup często nie jest opłacalny. 

Zobacz też:

Nie jedz takiej cukinii. Lepiej wyrzuć do kosza, zanim zachorujesz

Parz przez 15 minut i pij przed posiłkiem. Kilogramy szybko polecą w dół

Tak wyczyścisz stare słoiki na przetwory. Nie ma szybszego sposobu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie