Reklama
Reklama

Ile czasu potrzeba, by spalić jednego pączka? Wystarczy 12 minut i to bez siłowni

Tłusty czwartek to dla wielu osób dzień beztroskiego objadania się. W tym czasie Polacy zjadają średnio 2-3 pączki. Uwielbiane przysmaki są jednak dość kaloryczne. Ile czasu potrzeba, by spalić jednego pączka? Okazuje się, że wcale nie trzeba biec na siłownię – zbędnych kalorii można pozbyć się w inny sposób.

Tłusty czwartek – dzień pączków i nadprogramowych kalorii

Tłusty czwartek to ostatni czwartek przed rozpoczęciem wielkiego postu. Dzień ten celebruje się w Polsce poprzez jedzenie pączków, faworków, oponek i różnej maści innych słodkości. Nierzadko oznacza to wchłonięcie wielu nadprogramowych kalorii – jeden klasyczny pączek z nadzieniem malinowym ma od około 300 do 350 kcal. Biorąc pod uwagę to, że w tłusty czwartek Polacy zjadają średnio od 2 do 3 pączków, to dzień ten faktycznie może przynieść nawet 1000 dodatkowych kcal. Dla niektórych to może być doskonała okazja, by odpocząć od ciągłej diety. 

Jakie pączki najczęściej są sprzedawane w piekarniach i cukierniach? Oprócz klasycznych wariantów z lukrem lub cukrem pudrem i nadzieniem malinowym, miłośnicy słodkości mogą uraczyć się również pączkami z czekoladą, kremem pistacjowym lub budyniem. Popularność zdobywają także amerykańskie donuty w rozmaitych wersjach smakowych. 

Ile czasu trzeba, by spalić jednego pączka?

Spalenie zjedzonych w tłusty czwartek pączków wcale nie musi być trudne. Można to zrobić w bardzo przyjemny sposób wybierając się na długi spacer. Przyjmując założenie, że zjedliśmy jednego pączka mającego 350 kcal, to godzinny spacer w nieco szybszym tempie pozwoli go spalić.

Przeczytaj też: Niskokaloryczne pączki z piekarnika. Idealna przekąska dla dbających o linię

Innym sposobem na pozbycie się zbędnych kalorii jest chodzenie po schodach. Wykonując tę czynność przez około 12 minut w szybszym tempie, można spalić jednego, zjedzonego w tłusty czwartek pączka. 

Alternatywą dla spaceru i wchodzenia po schodach jest również... taniec. Godzinne szaleństwo na parkiecie może skutecznie pomóc w spaleniu pączka mającego 350 kcal.

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie