Reklama
Reklama

Gdzie wyrzucać opakowanie po maśle? Niestety większość osób robi to źle

Zużyte opakowania po wielu produktach potrafią być problematyczne, w momencie, gdy nadchodzi czas umieszczenia ich w prawidłowym koszu. Plastiki, metale, a może odpady zmieszane? Ta zagwozdka często pojawia się przy wyrzucaniu opakowania po maśle. Podpowiadamy więc, który pojemnik na odpady będzie poprawny w tym przypadku. Wiele osób może być zdziwionych. 

Segregacja śmieci jest niezwykle ważna w kwestii dbania o środowisko. W ostatnich latach można zauważyć, że coraz więcej osób przykłada do tego odpowiednią staranność. W niektórych przypadkach potrafi przysporzyć to jednak niemałych zagwozdek. Zwłaszcza gdy trzeba papier po zużytym maśle umieścić w prawidłowym pojemniku

Do jakiego kosza opakowanie po maśle? Czy tworzywo ma znaczenie? 

Segregacja odpadów często bywa intuicyjna. Często, ale nie zawsze. Między innymi tak też jest w przypadku masła, które jest niezwykle chętnie używanym produktem spożywczym przez wielu Polaków. Wobec czego, opakowania po zużytym maśle często lądują w koszu. Jednak czy zawsze w tym prawidłowym?  

Niestety wiele osób źle wyrzuca opakowania po takich produktach jak, chociażby masło. Kupowane jest w opakowaniach, które na pozór wyglądają tak samo. Często wykonane są jednak z różnych rodzajów papieru. Niektóry jest woskowany, inny połączony jest natomiast z folią aluminiową.  

Czy to, z jakiego tworzywa jest papier po maśle, ma jakiekolwiek znaczenie w kwestii tego, w jakim koszu powinno się znaleźć? Wiele ludzi uważa, że tak. Jak jest naprawdę?

Zobacz również: Gdzie wyrzucasz stare buty? Większość osób wybiera zły kontener

Gdzie wyrzucać zużyte opakowanie po maśle? 

Wszystkie opakowania po maśle łączy jedna cecha, która jest kluczowa w przypadku segregacji odpadów. Niezależnie od rodzaju tworzywa zabrudzony papier po maśle powinien trafić do kosza na odpady zmieszane.  

Do segregacji nadaje się czysty, a w dodatku suchy papier. Nikt zazwyczaj nie ma jednak czasu na mycie rzeczy, które i tak lądują w koszu, wobec czego należy zapamiętać, że zużyte opakowanie po maśle zawsze ma lądować w koszu na śmieci zmieszane.  

Pojemnik ten zazwyczaj jest w barwie czarnej lub ciemnoszarej. Przeznaczony jest między innymi na odpady, które nie udało się rozdzielić do pojemników na odpady segregowane. Wlicza się w to również zabrudzone i zatłuszczone opakowanie po maśle, które nie nadaje się do recyklingu.  

Skoro wiadomo już, gdzie wyrzucać papier po maśle, warto dowiedzieć się jeszcze, gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po maśle, na przykład te po klarowanym. Bez problemu można wrzucać je do pojemników na metale i tworzywa sztuczne, oznaczone kolorem żółtym. W tym przypadku nie ma konieczności ich mycia. 

 Może cię zainteresować: Chcesz zmniejszyć rachunki za wodę? Włóż to do spłuczki

Zobacz też:

Masz w łazience taką zasłonę prysznicową? Lepiej ją wyrzuć, jest szkodliwa dla zdrowia

​Pij przed śniadaniem. Poprawisz odporność i pozbędziesz się boczków

Tyle możesz schudnąć, regularnie jeżdżąc na rowerze. Sprawdź, ile kalorii spalasz w godzinę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: recykling