"Eliksir młodości" zrobisz samodzielnie w domu. Sylvester Stallone pije go regularnie
Ten naturalny produkt pozytywnie wpływa na zdrowie i urodę, a przy tym jest tani i łatwy do przygotowania. Stosuj go regularnie, aby przekonać się, że to najlepszy "eliksir młodości". Wystarczą trzy tanie składniki, aby go zrobić, więc nie zwlekaj, tylko od razu biegnij na zakupy, choć najprawdopodobniej już teraz masz je wszystkie w kuchni.
Ocet jabłkowy to jeden z najlepszych "eliksirów młodości", które możesz przygotować samodzielnie za grosze we własnym domu. Jego cenne właściwości udowodniono w licznych badaniach, potwierdzają je specjaliści, a także cała masa osób, które na co dzień go stosują.
Podobno octu jabłkowego od lat używa m.in. Sylvester Stallone, dodając go do niemal każdego posiłku. Popularny aktor już dawno miał wyjawić w wywiadzie, że to sekretny składnik, dzięki któremu utrzymuje się w doskonałej formie fizycznej.
Ludzie od dawna zachwycają się prozdrowotnymi właściwościami octu jabłkowego. W kuchni wykorzystywany do marynowania mięs czy przygotowywania sosów jest nieoceniony w okresie zimowym.
Z uwagi na działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze może bowiem wspomagać organizm w zmaganiach z infekcjami oraz przeziębieniami. Udowodniono, że produkt ten pobudza wydzielanie soków trawiennych.
Pomaga rozwiązać problem z zaparciami, wzdęciami i przyspiesza metabolizm, dzięki czemu może przyczyniać się do redukcji masy ciała. To jednak dopiero początek. Ocet jabłkowy stosowany zewnętrznie może redukować problemy z trądzikiem i przyczyniać się do poprawy kondycji skóry.
Może cię zainteresować: Zamiast do grochówki wrzuć to do kawy. Kilogramy polecą w dół jak szalone
Przygotowanie octu jabłkowego według babcinego, domowego przepisu nie jest skomplikowane. Trwa to zazwyczaj około 5 tygodni. Aby zrobić go samodzielnie, będziesz tylko potrzebować trzech tanich składników.
Musisz przygotować:
- jabłka- 1 kg
- woda - 1 litr
- cukier/ miód - 5 łyżek
Jabłka umyj i pokrój na małe kawałki wraz ze skórką. Wrzuć owoce do dużego słoja i zalej je letnią wodą wraz z cukrem albo miodem (jabłka muszą być pod powierzchnią wody, by nie zrobiła się pleśń).
Naczynie przykryj papierem albo gazą, owiń gumką recepturką i połóż w ciepłym, ciemnym miejscu, aby ocet jabłkowy mógł fermentować. Po kilku tygodniach na powierzchni powinna pojawić się biała błonka (znak, że wszystko przebiega dobrze). Raz na 2-3 dni możesz potrząsnąć słoikiem.
Gdy ocet jabłkowy skończy proces fermentacji, przecedź zawartość słoika przez sito, by oddzielić płyn od jabłek. Gotowy produkt przechowuj w szklanych butelkach w spiżarni lub piwnicy w chłodnym i zacienionym miejscu.
Czytaj również: Zamiast jeść ze schabowym, rozrzuć w łazience. Pozbędziesz się rybików cukrowych
Ocet jabłkowy wygląda podejrzanie? Lepiej go nie ruszaj, bo może ci zaszkodzić. O zepsuciu produktu świadczy przede wszystkim jego zapach (powinien mieć słodko-kwaskowatą woń, a nie "zajeżdżać" pleśnią) i smak (musi być kwaskowaty) - gorzki nadaje się jedynie do wylania.
Zwróć także uwagę na kolor octu jabłkowego. Powinien mieć jasnobrązowy odcień, a nie czekoladowy, czy czarny. Nie może być także zbyt gęsty (zdrowy, przydatny do spożycia produkt ma płynną konsystencję).
Zobacz też:
Nie musisz mieć ogrodu, by kompostować odpady. Ten kompostownik postawisz w kuchni
Najlepsze jabłka na świecie pochodzą z Polski. Szukaj ich podczas zakupów
Gdy myszy pchają się do domu, dziel się z nimi tym obiadem. Zapomnisz o problemie