Reklama
Reklama

Dzięki temu schudniesz o wiele szybciej. Trenerka personalna ma ważną radę

Jak zadbać o smukłą sylwetkę? Czy trzeba stosować restrykcyjne diety? Jaki trening warto wykonywać, jeśli chcemy schudnąć? Ostatnio wszelkie wątpliwości postanowiła rozwiać gwiazda polskiego fitnessu - Natalia Damek. Trenerka udzieliła zaskakującej rady.

Natalia Damek zyskała popularność kilka lat temu dzięki sukcesom w sportach sylwetkowych na scenie kulturystyki i fitness. Na swoim koncie ma tytuł mistrzyni Polski i świata w kategorii bikini fitness. 

Obecnie Natalia Adamek pomaga innym osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Kobieta jest trenerką personalną i fizjoterapeutką. Ponadto aktywnie prowadzi swoje media społecznościowe. To właśnie tam możemy zobaczyć filmik z ważną radą.

Co trzeba robić, żeby mieć szczupłą sylwetkę? Rada Natalii Damek

Natalia Damek w ostatnim wpisie na Instagramie udzieliła swoim fanom ważną radę na temat odchudzania. Niektórzy mogą być zaskoczeni. Co przekazała ekspertka od kobiecej sylwetki?

Na początek Natalia Damek napisała, że warto rozbudować mięśnie, a więc zrobić masę mięśniową:

Trenerka personalna napisała, że zbudujemy masę mięśniową, jeśli będziemy regularnie ćwiczyć i jeść odpowiednie posiłki. Żeby schudnąć musimy mieć indywidualny plan treningowy i żywieniowy. Ważne jest również konsekwentne dążenie do postawionego celu. 

Jak trening siłowy wpływa na sylwetkę?

Trening siłowy ma na celu przyrost masy mięśniowej. Dzięki regularnie wykonywanym ćwiczeniom zostaje zwiększone tempo metabolizmu. Oznacza to większe spalanie kalorii. Pamiętajmy jednak, że musimy stosować zbilansowaną dietę. 

Gdy wykonujemy ćwiczenia siłowe, to utrzymujemy szczupłą sylwetkę, ale też prawidłową pozycję ciała, chodzi szczególnie o mięśnie brzucha, pleców i pośladków. Z kolei silniejsze mięśnie odpowiadają za utrzymania prawidłowej krzywizny kręgosłupa. Wobec tego trening siłowy zapobiega bólom pleców i problemom z postawą.

Zobacz też:

Tak Amerykanie odstraszają komary. Tania i skuteczna metoda sprawdzi się też u nas

Nie wyrzucaj zużytych plastikowych reklamówek. Włóż je do pralki, a efekt cię zaskoczy

"Ukryta" funkcja pralki. Mało kto o niej wie, a jest kluczem do oszczędności

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie