Reklama
Reklama

Ten trening spala tłuszcz jak żaden inny. Zastosuj metodę 3-2-1 i powitaj nowy rok w formie

Początek nowego roku to też czas składania noworocznych postanowień. Na wielu listach znajduje się zamiar schudnięcia. Każdy jednak dobrze wie, jak w kolejnych miesiącach wygląda realizacja tego zamierzenia. Jeśli nie chcemy wiosną narzekać na brak formy, a latem martwić się o sylwetkę, powinniśmy zainteresować się metodą 3-2-1. Dzięki tej nowatorskiej metodzie treningu możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w domowym zaciszu.

Nie trzeba uczęszczać na siłownię, by wyrobić sobie odpowiednią formę. Dla wielu osób może to być wręcz kłopotliwe, z uwagi na odległość do najbliższej placówki i cenę karnetu. Wśród noworocznych postanowień bardzo często pojawia się podpunkt "Schudnąć". Aby jednak zrealizować chociaż to jedno postanowienie, warto wybrać metodę najmniej problematyczną, a jednocześnie najbardziej skuteczną. Trening 3-2-1 cieszy się popularnością i można go wykonywać w domu. Na czym polega i jakie efekty przynosi?

Metoda 3-2-1. Na czym polega i jakie efekty uzyskamy?

Trening 3-2-1 jest dość wymagający, ponieważ ćwiczenia wykonuje się aż 6 razy w tygodniu. Zawiera jednak elementy ćwiczeń siłowych, pilatesu i cardio, więc jest dosyć urozmaicony. Jak wskazuje sama nazwa, przez kolejne dni wykonuje się inne ćwiczenia, w następującej konfiguracji:

  • 3 dni poświęca się na ćwiczenia siłowe,
  • 2 dni poświęca się na pilates,
  • 1 dzień wykonuje się trening cardio.

Metoda 3-2-1 zapobiega nadmiernej rozbudowie tkanki mięśniowej, a jednocześnie wzmacnia mięśnie i wysmukla sylwetkę. To idealny sposób na zrzucenie nadmiaru poświątecznych kilogramów i wejście w nowy rok w doskonałej formie. Już po dwóch miesiącach regularnego trenowania można zauważyć pierwsze efekty. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń pozwala więc wyrobić sobie wspaniałą formę na wiosnę i lato.

Czytaj też: Łagodzi podrażnienia i wypryski, działa na skórę jak kompres. Zrobisz go z 2 składników

Trening 3-2-1. Jak ćwiczyć, aby schudnąć?

W metodzie 3-2-1 najwięcej dni poświęca się na trening siłowy. Przyspiesza on metabolizm i spalanie tłuszczu — i to nawet w stanie spoczynku. Ładnie też wzmacnia i zarysowuje mięśnie, ale jednocześnie nie rozbudowuje zanadto tkanki mięśniowej. Pozwala je tylko wyrzeźbić. Po trzech dniach treningu siłowego przestawiamy się na pilates, który pozwala rozciągnąć mięśnie, a jednocześnie się wyciszyć. Treningi obniżają poziom stresu i sprawiają, że organizm jest lepiej dotleniony. Jednocześnie uelastyczniają mięśnie i odciążają kręgosłup.

Po takim wyciszeniu ostatni dzień ćwiczeń staje się bardzo intensywny. Trening cardio składa się z ćwiczeń wytrzymałościowych i nazywany jest też treningiem tlenowym. Ćwiczenia aerobowe wykonuje się bez przerwy przez 30-60 minut. Dzięki nim poprawia się wydolność całego organizmu i przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Po takim dniu ciało jest zmęczone, ale kolejnego dnia może wypocząć.

Połączenie wszystkich trzech typów ćwiczeń pozwala wzmocnić mięśnie i wysmuklić sylwetkę. W dodatku można ćwiczyć w domu, w dowolnej chwili. W ten sposób zwiększamy szansę, by noworoczne postanowienie poprawy wyglądu i zdrowia zostało zrealizowane.

Zobacz też:

Pomoże na cellulit i wypadające włosy. Kupisz go za kilkanaście złotych

Zapomnij o przebarwieniach na twarzy. Usuniesz je za grosze, bez wizyty u kosmetyczki

Już nie bob. Teraz tę fryzurę pokochały gwiazdy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda