Reklama
Reklama

Dodaj jedną tabletkę do porannej kawy. Szybko usuniesz toksyny z organizmu

Większość osób nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Niektórzy podążają za trendami kawowymi i próbują nowych smaków tego napoju. Jeszcze nie tak dawno był trend na tonic espresso, nitro czy zieloną matchę, natomiast teraz mówi się o czarnym latte. Zrobisz ją na bazie pewnej tabletki. Jak przygotować czarne latte? Jakie ma właściwości zdrowotne? Sprawdź już teraz.

Ziarna kakaowca były znane już 2000 lat temu, jednak wtedy nie zalewano ich gorącą wodą, a zjadano je z masłem i solą. Pierwszy raz zaparzono ziarna w XI wieku, kiedy to dotarły z Etiopii do Jemenu. Od tamtego czasu, aż do dziś kawa ulega różnym modyfikacjom

Najnowszą wersją kawy jest czarne latte, nazywane też chorcoal latte. Powstaje na bazie węgla aktywnego, nie może zabraknąć w nim spienionego mleka. Przedstawiamy dokładny przepis na ten napój oraz jego zdrowotne właściwości. 

Przepis na czarną latte. Wyjmij z apteczki węgiel aktywny

Przygotowanie czarnej latte jest bardzo proste. Na początek należy rozpuścić jedną tabletkę węgla aktywnego w małej ilości gorącej kawy i dokładnie mieszać napój do momentu, aż substacja ulegnie rozpuszczeniu. W tym samym czasie spieniamy mleko lub inny napój roślinny

Gdy mleko zgęstnieje, to przelewamy je do kubka i dolewamy do niego wcześniej przygotowaną kawę z węglem aktywnym. Jeśli chcemy nadać napojowi więcej słodyczy i wyrazistości, to dodajemy łyżeczkę miodu i szczyptę cynamonu. 

Właściwości zdrowotne czarnego latte. Detoks organizmu

Czarne latte jest kawą o wielu właściwościach zdrowotnych ze względu na dodatek węgla aktywnego. To właśnie ta substancja ma dobry wpływ na nasz organizm. Jak na niego działa?

Węgiel aktywny jest szczególnie znany ze wspomagania leczenia grypy żołądkowej. Ta substancje łagodzi przebieg choroby, a także usuwa z przewodu pokarmowego toksyny, chemikalia i bakterie. Od kilku lat używa się jej również w przemyśle kosmetycznym, ponieważ oczyszcza skórę i ogranicza wydzielanie sebum

Dietetycy zalecają picie czarnego latte po imprezie z alkoholem. Węgiel wspiera procesy naturalnej detoksykacji organizmu. Z kolei sama kawa ma dużą dawkę przeciwutleniaczy, a zawarta w niej kofeina pobudza i dodaje energii. 

Zobacz też:

Tego lata otarcia na udach nie będą problemem. Tak pozbędziesz się ich w zaledwie chwilę

Ukryte zastosowanie papieru do pieczenia. Potrafi zdziałać cuda w łazience

Biegnij do apteki i kup za kilka złotych. W końcu kurz przestanie osadzać się na meblach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie