Dodaj do kefiru i pij wieczorem. Zaśniesz jak dziecko i zrzucisz zbędne kilogramy
Dobry sen to klucz do zdrowia i witalności. Bez niego nasze ciało i umysł nie funkcjonują prawidłowo – czujemy się zmęczeni, osłabieni i jesteśmy bardziej podatni na choroby. Istnieje prosty sposób na walkę z bezsennością. Przy okazji pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Wystarczy dosypywać do kefiru konkretną przyprawę.
Nie ma nic gorszego niż objadanie się przed snem. Wówczas obniżamy jego jakość i zaczynamy przybierać na wadze. Z drugiej strony trudno zasnąć z pustym żołądkiem. Mamy jednak na to radę. Z pomocą przychodzi sycący kefir ze szczyptą gałki muszkatołowej. Jego korzyści są nieocenione.
Kefir wspomaga dobry sen, ponieważ zawiera tryptofan, będący związkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Stymuluje produkcję melatoniny, czyli hormonu snu. Właśnie dlatego ułatwia zasypianie i zapobiega nagłemu przebudzeniu.
Możemy jeszcze bardziej podbić właściwości tego napoju, dodając do niego gałkę muszkatołową. Ta przyprawa ma działanie rozluźniające i uspokajające. Pomaga w obniżaniu ciśnienia krwi, redukcji dolegliwości bólowych i relaksacji.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kawa z oliwą z oliwek, czyli oleato - obniża poziom cukru we krwi i przyspiesza metabolizm
Kefir z gałką muszkatołową jest polecany osobom stosującym dietę redukcyjną. Zarówno jeden, jak i drugi produkt wspomaga proces odchudzania. Zapewniają uczucie sytości - dzięki nim nie podjadamy przed snem.
Ten napój można pić wieczorem, ponieważ jest niskokaloryczny (51 kcal w 100 g) i dobrze wpływa na układ pokarmowy. Stymuluje wydzielanie soków żołądkowych i przyspiesza przemianę materii oraz usuwanie toksyn z organizmu. Poza tym pomaga uporać się z dolegliwościami gastrycznymi tj. wzdęcia czy zaparcia.
Szklankę kefiru ze szczyptą gałki muszkatołowej warto pić codziennie, najlepiej przed snem. Pamiętajmy, aby nie przekraczać 0,5 g tej przyprawy na dobę. W przeciwnym wypadku możemy spodziewać się skutków ubocznych tj. podrażnienie przewodu pokarmowego, lęk czy rozdrażnienie.
Ten napój nie jest wskazany dla osób będących w trakcie farmakoterapii czy cierpiących na choroby układu nerwowego. Nie mogą pić go również alergicy, kobiety w ciąży i w trakcie laktacji, a także dzieci.
Zobacz też:
Masz ciągle ochotę na słodycze? Dietetyk zdradza, jak się jej pozbyć
Mrożenie tych produktów bywa kłopotliwe. Sprawdź, jak mrozić ser, jogurty czy grzyby