Reklama
Reklama

Chcesz, żeby czosnek był dorodny? Zawsze sadź go w ten sposób

Czosnek to aromatyczna przyprawa, którą możesz mieć u siebie w ogrodzie. Nie musisz czekać do wiosny, aby rozpocząć jego uprawę. Od września do listopada panują najodpowiedniejsze warunki do tego, aby go zasadzić. Jak sadzić czosnek, aby był dorodny? Wykorzystaj te wskazówki, a plony będą zachwycać.

Mimo że jesień jest czasem czyszczenia ogrodu z obumarłych roślin, to niektóre w tym okresie powinny być sadzone. Tak właśnie jest z czosnkiem ozimym. Aby mógł się wypuścić korzenie, potrzebuje niskich temperatur. Z tego powodu jego uprawę najlepiej zacząć między wrześniem a listopadem. Wówczas jeszcze przed zimą zdąży się ukorzenić.

Tak sadź czosnek jesienią. Główki będą ogromne

Podłoże do sadzenia czosnku to połowa sukcesu uprawy zioła. Gleba powinna mieć odczyn pH wahający się między 6,5 a 7,5. Bardzo istotna jest też głębokość wsadzania. Sadzonki rośliny umieszczamy na wysokości około 5 lub 6 cm. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko odkrycia ząbków.

Czytaj także: Chcesz mieć wysyp borówek amerykańskich w przyszłym roku? O tym zabiegu musisz pamiętać

Przy sadzeniu czosnku ozimego jesienią istotne są także odległości między roślinami. Sadzonki muszą się znajdować od siebie w odległości co najmniej 10 cm. To pozwoli im na swobodny rozwój i niepodkradanie wzajemne składników odżywczych.

Czosnek ozimy można sadzić tam, gdzie wiosną czy latem były uprawiane takie rośliny jak fasola, groch, pomidory i ogórki. Należy się za to wystrzegać rabat, gdzie znajdowały się cebule, pory czy ziemniaki. Taka ziemia będzie wyjałowiona z istotnych dla czosnku składników odżywczych.


Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki