Reklama
Reklama

Chcesz szybko i skutecznie zgubić nadprogramowe kilogramy? O tej godzinie powinieneś jeść śniadania

Śniadanie odgrywa kluczową rolę podczas diety. Okazuje się, że nie tylko istotne jest to, co jemy podczas tego posiłku, ale także to, o której w ogóle go spożywamy. Przygotowując śniadanie o danej godzinie, możemy znacząco przyczynić się do szybszej utraty zbędnych kilogramów. Wyjaśniamy, o której jeść śniadania i dlaczego warto przykładać do nich większą wagę.

Według najnowszych badań godzina, o której jemy śniadanie, jest niezwykle istotna dla całego procesu odchudzania. Dzięki spożywaniu posiłków o określonej porze możemy przyspieszyć utratę zbędnych kilogramów i zadbać o kondycję zdrowotną swojego organizmu.

Dlaczego nie powinniśmy pomijać śniadań?

Wiele osób w pośpiechu pomija tak ważny posiłek, jakim jest śniadanie. Jest to sporym błędem, ponieważ jedzenie o poranku dostarcza naszemu organizmowi między innymi białka oraz błonnika. Wobec tego dobrze skomponowane śniadanie będzie świetnie wpływało na nasz organizm.

Do najważniejszych zalet regularnego jedzenie posiłku o poranku, zalicza się:

  • Zmniejszenie skoków cukru we krwi oraz obniżenie ryzyka rozwoju cukrzycy. Jest to także dobre dla naszego serca.
  • Zwiększenie produktywności, a także poprawa pamięci oraz aktywności umysłowej.
  • Unikanie podjadania pomiędzy posiłkami, ponieważ pomijanie śniadania powoduje, że wzrasta produkcja hormonu głodu.
  • Zwiększenie energii podczas całego dnia.

Dodatkowo musimy także pamiętać o tym, że zbyt częste pomijanie śniadań niesie za sobą negatywne konsekwencje, które znacząco odbijają się na naszym organizmie. Jednym z zagrożeń, jakie niesie za sobą niejedzenie tego posiłku, jest ryzyko niedoboru witamin oraz minerałów.

Czytaj również: Od teraz to będzie twoja ulubiona owsianka. Idealna na śniadanie i na lunch do pracy

O której jeść śniadanie? To zależne od godziny naszej kolacji

Okazuje się jednak, że nie tylko istotne jest to, by w ogóle jeść śniadanie, ale także to, aby było ono spożywane o odpowiedniej godzinie. Eksperci zalecają, aby robić sobie 14-godzinne przerwy w jedzeniu.

Wobec tego, jeśli kolację zjadamy około 21, to najlepszą porą na zjedzenie śniadania będzie dopiero godzina 11-ta. Taka przerwa ma duży wpływ na organizm, ponieważ według badań nasz mikrobiom jelitowy  jest przyzwyczajony do 24-godzinnego rytmu biologicznego. Sprawia to, więc że 14-godzinny post pomaga nam pozbyć się zbędnych kilogramów, ponieważ  "wyposzczone" drobnoustroje stają się bardziej wydajne, a co za tym idzie, pomagają w szybszym spalaniu kalorii.

W praktyce oznacza to, że godzina, o której najlepiej spożywać śniadanie, aby schudnąć, jest uzależniona od tego, o której kładziemy się spać i o której zjadamy ostatni posiłek. Dzięki zachowaniu postu już w krótkim czasie zobaczymy pierwsze efekty.

Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie