Reklama
Reklama

​Chcesz połączyć telefon z telewizorem bez kabla HDMI? Skorzystaj z tych sprawdzonych i skutecznych sposobów

Często w najmniej spodziewanym momencie chcemy połączyć swój telefon z telewizorem. Najczęściej w takiej sytuacji okazuje się, że nie mamy do dyspozycji kabla HDMI czy też odpowiedniej przejściówki. Poznaj trzy sprawdzone sposoby na skuteczne połączenie telefonu z telewizorem bez kabla HDMI.

Jak połączyć telefon z telewizorem bez kabla HDMI? Przez Wi-Fi!

Najłatwiej będzie połączyć telefon z telewizorem bez kabla HDMI właśnie z wykorzystaniem Wi-Fi. Na szczęście większość nowych nowoczesnych odbiorników wyposażona jest w funkcję SmartTV. Wykorzystując domową sieć Wi-Fi, możemy połączyć oba nasze urządzenia. Jedyny warunek, który musimy spełnić, jest taki, by oba korzystały z tej samej sieci. Następnie na telefonie włączamy funkcję przesyłania obrazu. Możemy wykorzystać Screen Mirroring, Smart View czy szybkie przesyłanie. Na liście urządzeń wybieramy nasz telewizor, a następnie udzielamy na odbiorniku zgody na połączenie z telefonem. Od tego momentu możemy cieszyć się obrazem ze smartfona na telewizorze.

Sprawdź również: Kup za kilka złotych i posmaruj ściany. Grzyb i pleśń znikną bez śladu

Rozwiązaniem może być także moduł Bluetooth w telewizorze

O ile w przypadku większości telewizorów, szczególnie nowszych modeli, możemy być pewni, że posiadają funkcję SmartTV, o tyle moduł Bluetooth nie jest już taką oczywistością, nawet w nowych odbiornikach. Sprawdź w specyfikacji technicznej swojego urządzenia, czy posiada taką funkcję. Jeśli tak, możesz w łatwy sposób połączyć telefon z telewizorem. Wystarczy sparować oba urządzenia i możemy bez przeszkód przesyłać obraz z telefonu na telewizor. Jednak pamiętajmy, że dla jak najlepszej stabilności łącza oba sprzęty powinny być blisko siebie.

Przystawka z kartą sieciową rozwiązaniem wielu problemów

Wielu użytkowników telewizorów bez funkcji SmartTV (ale również ci, którzy mają taką funkcję) korzysta ze specjalnych przystawek do telewizorów. Wystarczy połączyć ją z odbiornikiem kablem HDMI (takim samym jak np. dekoder) i skonfigurować, by stała się domowym centrum multimedialnym. Jeśli korzystamy z takiego urządzenia, możemy przesyłać treści z telefonu na telewizor. Pamiętaj jednak o tym, by zarówno przystawka, jak i smartfon, korzystały z tego samego routera. Sprawdź również, czy do połączenia nie będzie konieczne pobranie specjalnej aplikacji.

Zobacz też:

Myjesz plastikowe opakowania przed wyrzuceniem do śmieci? Ekspert wyjaśnia, czy trzeba to robić

Zapomnij o gąbce czy ściereczce. Przetrzyj okna tym, a pozbędziesz się smug

Ile proszku naprawdę potrzeba do zrobienia prania? Wiele osób popełnia błąd

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki