Reklama
Reklama

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

Upalne letnie dni to idealny moment, by wybrać się na działkę, odpocząć na świeżym powietrzu, a przy okazji zanurzyć się w basenie. Na wielu rodzinnych ogródkach działkowych spotkamy właśnie takie zbiorniki rekreacyjne, które ułatwiają działkowiczom przeżycie gorących dni. Dowiedz się, czy tego typu rozwiązanie jest legalne.

Basen na działce ROD. Wszystko, co musisz wiedzieć

Wiele osób ma na swojej działce na Rodzinnych Ogródkach Działkowych basen. W dodatku zapewne większość z nich nie zastanawiała się nawet przez chwilę, czy takie rozwiązanie jest legalne. Warto jednak zwrócić uwagę na różnicę między własną nieruchomością (np. przy domu jednorodzinnym czy domku letniskowym) a Rodzinnym Ogrodem Działkowym. Przede wszystkim w tym drugim przypadku nie jesteśmy właścicielami działki, a jedynie jej użytkownikami. Co za tym idzie, musimy nie tylko przestrzegać ogólnych przepisów prawa, ale również stosować się do regulaminu obowiązującego na terenie danych ROD-ów.

Sprawdź również: Gdzie wyrzucasz stare buty? Większość osób wybiera zły kontener

W ogólnej kwestii dotyczącej basenu na działce ROD można bazować, chociażby na uchwalonym przez Polski Związek Działkowców regulaminie rodzinnego ogrodu działkowego. W paragrafie 41 tego dokumentu wymienione są dopuszczalne urządzenia, które można zainstalować na działce. Oprócz altany, szklarni czy studni, zostały tam także wyróżnione zbiorniki wodne, w tym baseny.

Sprawdź również: Gdzie wyrzucać opakowanie po maśle? Niestety większość osób robi to źle

Idąc dalej, w paragrafie 49 tegoż artykułu, zostały wymienione warunki, jakie musi spełniać basen, by można go było zainstalować na działce. Powierzchnia basenu na działce ROD nie może być większa niż 15 metrów kwadratowych, z kolei jego wysokość nie może przekraczać 1 metra. Oczywiście odpowiedzialność za budowę oraz użytkowanie basenu ponosi użytkownik działki na Rodzinnych Ogródkach Działkowych.

Zobacz też:

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

To najzdrowsza przyprawa świata. We Włoszech jest w każdym daniu, w Polsce mało popularna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | zakupy