Reklama
Reklama

Budzisz się niewyspany? Włóż to pod prześcieradło, a zaśniesz jak dziecko

Kłopoty ze snem zdarzają się coraz częściej. Mogą za to odpowiadać nerwy, zmartwienia czy szybkie tempo życia, ale i niewygodny materac. W przypadku tego ostatniego istnieje prosty sposób, by temu zaradzić. Wyjaśniamy, jak to zrobić, wykorzystując pewien niepozorny produkt.

Właściwy wypoczynek jest kluczowy dla zachowania dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego. Niestety, coraz więcej osób ma kłopoty ze snem. Ogromny wpływ na powstawanie problemów z nocnym wypoczynkiem mają trudności dnia codziennego — stres, nerwy czy nadmiar obowiązków.

Duże znaczenie dla spokojnego snu ma jednak także miejsce, w jakim zasypiamy — przyjemna pościel, wietrzone pomieszczenie czy wygodny materac. Zwłaszcza złe dobranie tego ostatniego może zaburzyć komfort snu. Na szczęście istnieje sposób, by uczynić materac wygodniejszym. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Masz niewygodny materac? Możesz to zmienić

Wiele osób doświadcza poczucia dyskomfortu, leżąc w łóżku na plecach czy wierci się przed snem, próbując znaleźć najlepszą pozycję. Może to być spowodowane niewygodnym materacem. Źle dobrany materac odbiera komfort, utrudniając zasypianie i spokojne wypoczywanie.

Na szczęście nie trzeba wcale biec do sklepu po kolejny produkt tego typu — dowolny materac możemy uczynić bardziej komfortowym, wykorzystując do tego folię bąbelkową. To idealna nakładka na materac, dzięki której naprawdę poczujemy różnicę. 

Czytaj też: Chcesz wspomóc trawienie? Pij siemię lniane o tej porze dnia 

Folia bąbelkowa wpłynie na komfort snu

Folię bąbelkową wystarczy włożyć między materac a prześcieradło. Jeśli nie chcemy, by się przesuwała, najlepiej podkleić ją taśmą. Taki drobny szczegół sprawi, że materac będzie odpowiednio miękki i elastyczny, a różnica w wygodzie stanie się od razu odczuwalna. To znakomity sposób, by wreszcie spokojnie zasypiać i dobrze wypoczywać w nocy. 

Zobacz też:

Zapomnij o kleszczach w ogrodzie. Wystarczy, że rozsypiesz ten proszek

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | zdrowie