Reklama
Reklama

Chcesz wspomóc trawienie? Pij siemię lniane o tej porze dnia

Nasiona lnu można dodawać do deserów, surówek, koktajli, a nawet posypywać nimi kanapki. Można też zalać je ciepłą wodą i pod taką postacią spożywać. Siemię lniane jest znane ze swojego pozytywnego wpływu na układ pokarmowy. Wiele osób zastanawia się jednak, o jakiej porze dnia najlepiej je zjadać, by wspomóc trawienie. Wyjaśniamy, kiedy najlepiej je przyjmować i dlaczego.

Siemię lniane to nazwa nasion lnu zwyczajnego, wykorzystywanych jako zielarski środek leczniczy. Szarobrązowe nasiona mają 2-3 mm, a po zalaniu wodą stają się ciemnobrązowej i znacznie zwiększają swoją wielkość. Określane są mianem super żywności. O jakiej porze dnia najlepiej je spożywać?

Kiedy najlepiej pić siemię lniane?

Siemię lniane to produkt o licznych właściwościach prozdrowotnych. Nasiona lnu mogą być dodawane do różnych potraw czy deserów lub spożywane w formie napoju. Bez względu na sposób ich przygotowania i podania, warto wiedzieć, o jakiej porze najlepiej spożywać siemię lniane, aby w pełni wykorzystać jego cenne właściwości. W zależności od pory dnia możemy się bowiem spodziewać nieco odmiennych efektów.

Wiele osób pije siemię lniane rano, spodziewając się zastrzyku energii na dobry dzień. Spożywanie nasion lnu z rana niezwykle korzystnie wpływa na układ trawienny. Nasiona lnu pomagają zadbać o regularne wypróżnianie, wspierają zdrową mikroflorę jelitową i mogą zmniejszyć ewentualne zaparcia.

Spożywanie siemienia lnianego na noc przynosi nieco inne korzyści. Ci, którzy się na to decydują, uważają, że nasiona lnu wspierają spokojny, zdrowy sen. Wszystko za sprawą znajdującego się w nich magnezu, który rzeczywiście jest niezbędny do regulacji cykli snu. Jeśli zatem ktoś cierpi na bezsenność lub po prostu chciałby głęboko, smacznie spać, może wspomóc się siemieniem lnianym. Nasiona mogą też pomóc kontrolować poziom cukru we krwi. 

Czytaj też: Łagodzi kaszel i chrypkę. Zbierz podczas spaceru i zrób domowy syrop 

Siemię lniane — w jakiej ilości je stosować?

Stosowanie siemienia lnianego może korzystnie wpłynąć na zdrowie, więc jest bardzo polecane. Trzeba jednak wiedzieć, jaka ilość produktu jest bezpieczna. Przede wszystkim można wybrać dowolną porę na spożycie nasion lnu, jednak ilości powinny być zawsze umiarkowane. Dawka odpowiednia dla organizmu to 10 g siemienia lnianego dziennie. Spożywanie nasion lnu w zbyt dużych ilościach i w mielonej postaci może nieść ze sobą skutki uboczne. 

Zobacz też:

Zapomnij o kleszczach w ogrodzie. Wystarczy, że rozsypiesz ten proszek

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | zdrowie