Reklama
Reklama

Bez problemu znajdziesz lepszą pracę. Wystarczy, że zastosujesz te rozwiązania

Znalezienie nowej pracy to dla wielu jeden z celów do zrealizowania w rozpoczynającym się roku kalendarzowym. Nowy rok to świeża dawka planów i marzeń do spełnienia. Wśród nich często pojawia się chęć rozwoju i zmiany pracy. Poszukiwanie zatrudnienia to jednak nie lada wyzwanie oraz niemały stres. Podpowiadamy, co zrobić, aby skutecznie zwiększyć swoje szanse na znalezienie nowej pracy. Koniecznie trzeba pamiętać o kilku kwestiach.

Początek roku to dobry czas na rozpoczęcie poszukiwań nowego zatrudnienia. W tym okresie firmy zazwyczaj posiadają nowe możliwości na powiększenie zespołów. Choć dużo słyszy się o problemach na rynku pracy, wiele osób rozważa poszukiwania nowego, lepszego zatrudnienia. O czym warto pamiętać, poszukując pracy w 2024 roku? 

Czy w 2024 roku znalezienie nowej pracy będzie trudne?  

Z wielu badań przeprowadzonych na rynku pracy wynika, że pracodawcy chcą zatrudniać nowych pracowników w pierwszym kwartale roku. Sytuacja ma się podobnie w odniesieniu do roku 2023, co oznacza, że rynek pracy utrzymuje stały poziom aktywności oraz wykazuje ustabilizowanie. To dobra wiadomość dla osób, które zamierzają rozpocząć proces poszukiwania zatrudnienia. Początek roku kalendarzowego, zdaniem wielu, najlepszy czas na ubieganie się o nowe stanowisko pracy.  

Choć bezrobocie stale się powiększa, a prognozy mówią o pewnych trudnościach ze znalezieniem pracy, jest to jednak możliwe. Teraz jest na to najlepszy moment. Dodatkowo można zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, stosując sprawdzone metody, polecane przez wielu ekspertów. 

Przeczytaj również: Nadchodzą zmiany w e-PIT. Dobre wieści dla 4 milionów Polaków

O tym musisz pamiętać, chcąc znaleźć pracę w 2024 roku 

Od zawsze podstawą w skutecznym procesie poszukiwania pracy jest dobrze napisane CV. Co to oznacza w praktyce? Ten dokument aplikacyjny musi zostać stworzony w sposób przemyślany, a przede wszystkim pod konkretne stanowisko. Warto zagłębić się w ten temat i dowiedzieć się więcej na temat panujących trendów związanych z CV. 

Jest to niezwykle istotne, bo to właśnie przez ten dokument rekruterzy mają szansę zapoznać się z Twoją osobą po raz pierwszy, więc to nim należy zrobić jak najlepsze wrażenie. Co więcej, do firm w czasie rekrutacji spływają liczne dokumenty, dlatego trzeba się postarać, aby zainteresować rekruterów i wyróżnić się na tle innych.  

Dodatkowo, chcąc zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, warto pomyśleć o stworzeniu i uzupełnieniu profilu na LinkedIn. To właśnie tam odbywa się wiele rekrutacji, a także jest to cenne źródło wiedzy o Tobie dla potencjalnego pracodawcy. W CV, jak i na każdym swoim profilu dbaj o to, aby informacje o Tobie były zawsze aktualne.  

Przeczytaj również: Pracujesz w tych godzinach? Należą ci się dodatkowe pieniądze. Sprawdź, ile

Odpowiednie przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej kluczem do sukcesu 

Kiedy spersonalizowane pod konkretną ofertę CV zrobi wrażenie na rekruterze i otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, odpowiednio się do niej przygotuj. To właśnie od tej rozmowy będzie zależeć czy pracodawca będzie chciał wybrać akurat Ciebie na stanowisko. Dobrze wcześniej zapoznać się z informacjami na temat firmy oraz stanowiska, o które się ubiegasz. Im więcej się dowiesz, tym lepiej. Dobrze wiedzieć, czym kieruje się firma, jakie ma cele oraz wizje.  

Aktualnie starając się o stanowisko, coraz częściej rezygnuje się w tworzenia listów motywacyjnych. Podczas wielu rekrutacji nie są one wymagane. Warto więc swoją energię i starania przekierować na stworzenie idealnego CV. To od niego będzie zależeć tak naprawdę wszystko. Zbieraj cenne doświadczenie i w sposób ciekawy zaprezentuj go w swoim dokumencie aplikacyjnym.

Zobacz też:

Zamontuj w ogrodzie. Kleszcze znikną w kilka dni

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kariera