Reklama
Reklama

Bateria w telefonie szybko się rozładowuje? Wypróbuj ten sposób, by przedłużyć jej działanie

Jak wiadomo, bateria w telefonie zazwyczaj rozładowuje się wtedy, kiedy najbardziej jej potrzebujemy. Nowoczesne urządzenia wprawdzie zaopatrzone są w długo trzymające baterie, ale z czasem i one się zużywają. Rozładowują się wtedy szybciej. Na szczęście ich działanie można przedłużyć kilkoma sprytnymi trikami.

Bateria w telefonie szybko się rozładowuje? Oto winni 

Czasem zadziwia to, jak szybko po odłączeniu od ładowarki bateria w telefonie się rozładowuje. Wynika to z tego, że nasze telefony są nimi już tylko z nazwy, tak naprawdę to mini - komputery. Ściągamy na nie setki aplikacji. Niektóre z nich, nawet gdy ich nie używamy, działają w tle. Warto im zablokować tę możliwość i uruchamiać je tylko wtedy, gdy ich potrzebujemy.  

Osobnym tematem jest ilość aplikacji ściągniętych na telefon. Z niektórych z nich nigdy nie korzystamy. Warto co jakiś czas zrobić przegląd swój smartfon i odinstalować aplikacje, których nie korzystamy. Usuń również wszelkie nieużywane konta. Wydłuży to znacznie czas działania baterii w telefonie.  

Tak oszczędzisz baterie w telefonie. Proste triki zdziałają cuda 

Aby oszczędzić baterie w telefonie i wydłużyć czas ich działania, wystarczy przyciemnić ekran. Możesz też w ustawieniach wybrać opcję, która dostosuje jasność ekranu do otoczenia. Oszczędzi to nie tylko baterię w telefonie, ale również twój wzrok. Przy okazji możesz ustawić krótszy czas wygaszania ekranu.  

Wyłącz też dźwięki i wibracje, które nie są ci potrzebne. Z powodzeniem obejdziesz się bez dźwięków klawiatury czy powiadomień z niektórych aplikacji. Jeśli często masz telefon pod ręką, możesz zmniejszyć również natężenie dźwięków do takiego, jaki jesteś w stanie usłyszeć.  

Czytaj też: Ważna data dla osób pobierających 800 plus. Trzeba złożyć nowe wnioski

Sposób ładowania ma znaczenie 

Bateria w telefonie nie lubi skrajności. Dbaj o to, żeby raczej nie rozładowywała się do końca. Smartfon będzie też działał wydajniej, jeśli nie będziesz ładować baterii do poziomu 100%. Największym błędem, jaki często popełniamy, jest ładowanie baterii telefonu przez całą noc. Rano wprawdzie będzie naładowana w stu procentach, ale z czasem zacznie się szybciej rozładowywać. Baterie w telefonie ładuj do poziomu 80%, a posłużą ci dłużej.  

Nasze telefony szybko się rozładowują z powodu nieodpowiednich ładowarek. Staraj się używać tej oryginalnej, dostarczonej przez producenta. Jest ona w pełni dostosowana do twojego smartfona, częste używanie innych skróci działanie baterii.  

Jeśli twój telefon podłączony jest do ładowarki, staraj się z niego nie korzystać. Bateria właśnie pobiera energię, nie zmuszaj jej, żeby wykonywała dwie sprzeczne czynności jednocześnie.  

Kiedy ostatnio restartowałeś smartfona?

Bywa, że w przedłużaniu pracy baterii pomoże zwykłe zrestartowanie telefonu. Robimy to do tego stopnia rzadko, że czasem zapominamy nawet numer PIN do kart w urządzeniu. Tymczasem producenci radzą, by raz w tygodniu zrestartować telefon i dać mu chwilę odpocząć. Poprawi to jego funkcjonalność i wydłuży czas działania baterii.  

Staraj się też aktualizować system w twoim telefonie. Nasze urządzenia często się nas informują o tym, że pojawiły się nowe aktualizacje. Warto wtedy z nich skorzystać. To samo zresztą dotyczy aktualizowania aplikacji. Niektóre robią to automatycznie, innym trzeba na to zezwolić.   

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki