Reklama
Reklama

Nie znasz hasła do WiFi? Nie szkodzi. I tak możesz się połączyć z siecią, wystarczy ten kod

Dostęp do sieci internetowej w standardzie WiFi jest nie tylko dużo szybszy, ale również bardziej stabilny. Właśnie z tego powodu wiele osób szuka tego połączenia wszędzie tam, gdzie chce skorzystać z transferu danych. Jednak w wielu miejscach dostęp jest chroniony hasłem. Sprawdź, jak połączyć się z WiFi bez hasła.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na połączenie swojego telefonu z siecią WiFi jest oczywiście wpisanie hasła. Niestety w wielu przypadkach jest to długi ciąg nielogicznych cyfr i liter, który znajduje się z tyłu zakurzonego routera. W takich przypadkach z pomocą przychodzą nam dwa niezwykle proste rozwiązania.

Wykorzystaj specjalny kod QR

Gdy w pewnym momencie, podczas spotkania ze znajomymi, padnie pytanie "jakie masz hasło do WiFi?", nie musisz już oblewać się zimnym potem na samą myśl, że trzeba będzie podnieść router i spod warstwy kurzu odczytać dziwny kod. Weź w rękę swój telefon (podłączony do domowej sieci WiFi), wejdź w ustawienia, wybierz odpowiednią sieć i kliknij Udostępnij. Na twoim smartfonie pokaże się ekran z kodem QR. Osoba, która chce skorzystać z WiFi bez hasła, musi jedynie zeskanować kod QR swoim telefonem... i gotowe. Reszta procesów wykona się automatycznie, a nowy użytkownik będzie mógł korzystać z WiFi bez hasła do czasu, gdy pozostaje w jego zasięgu.

Sprawdź również: Sprzedawcy nie chcą, żebyś wiedział o tej "funkcji" pralki. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze

Sprawdź specjalną funkcję na Androidzie

Dla osób, które posiadają telefon z systemem Android, jest przeznaczona druga metoda. Funkcja ta nazywa się Udostępnianie w pobliżu. W pierwszej części tego rozwiązania postępujemy tak samo, jak przy pierwszym sposobie. Jednak w momencie, gdy na ekranie wyświetli się kod QR, wybieramy znajdujący się pod nim przycisk Udostępnij w pobliżu. Na wyświetlaczu naszego smartfona ukarze się lista telefonów, które są gotowe do podłączenia do sieci WiFi. Wystarczy, że z tego poziomu wybierzemy użytkownika, który chce skorzystać z naszej sieci, a następnie będzie musiał potwierdzić dostęp. Od tego momentu będzie mógł bez przeszkód korzystać z WiFi bez hasła.

Zobacz też:

W takiej temperaturze powinnaś prać franki. Będą niepogniecione i białe jak śnieg

Chodzisz na bieżni? Takie tempo musisz utrzymywać, by schudnąć

Pieczesz ciasto, ale skończyły ci się jajka? Nie martw się, zastąpisz je tym produktem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | WiFi