Reklama
Reklama

Nie znasz hasła do WiFi? Nie szkodzi. I tak możesz się połączyć z siecią, wystarczy ten kod

Dostęp do sieci internetowej w standardzie WiFi jest nie tylko dużo szybszy, ale również bardziej stabilny. Właśnie z tego powodu wiele osób szuka tego połączenia wszędzie tam, gdzie chce skorzystać z transferu danych. Jednak w wielu miejscach dostęp jest chroniony hasłem. Sprawdź, jak połączyć się z WiFi bez hasła.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na połączenie swojego telefonu z siecią WiFi jest oczywiście wpisanie hasła. Niestety w wielu przypadkach jest to długi ciąg nielogicznych cyfr i liter, który znajduje się z tyłu zakurzonego routera. W takich przypadkach z pomocą przychodzą nam dwa niezwykle proste rozwiązania.

Wykorzystaj specjalny kod QR

Gdy w pewnym momencie, podczas spotkania ze znajomymi, padnie pytanie "jakie masz hasło do WiFi?", nie musisz już oblewać się zimnym potem na samą myśl, że trzeba będzie podnieść router i spod warstwy kurzu odczytać dziwny kod. Weź w rękę swój telefon (podłączony do domowej sieci WiFi), wejdź w ustawienia, wybierz odpowiednią sieć i kliknij Udostępnij. Na twoim smartfonie pokaże się ekran z kodem QR. Osoba, która chce skorzystać z WiFi bez hasła, musi jedynie zeskanować kod QR swoim telefonem... i gotowe. Reszta procesów wykona się automatycznie, a nowy użytkownik będzie mógł korzystać z WiFi bez hasła do czasu, gdy pozostaje w jego zasięgu.

Sprawdź również: Sprzedawcy nie chcą, żebyś wiedział o tej "funkcji" pralki. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze

Sprawdź specjalną funkcję na Androidzie

Dla osób, które posiadają telefon z systemem Android, jest przeznaczona druga metoda. Funkcja ta nazywa się Udostępnianie w pobliżu. W pierwszej części tego rozwiązania postępujemy tak samo, jak przy pierwszym sposobie. Jednak w momencie, gdy na ekranie wyświetli się kod QR, wybieramy znajdujący się pod nim przycisk Udostępnij w pobliżu. Na wyświetlaczu naszego smartfona ukarze się lista telefonów, które są gotowe do podłączenia do sieci WiFi. Wystarczy, że z tego poziomu wybierzemy użytkownika, który chce skorzystać z naszej sieci, a następnie będzie musiał potwierdzić dostęp. Od tego momentu będzie mógł bez przeszkód korzystać z WiFi bez hasła.

Zobacz też:

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | WiFi