Reklama
Reklama

Bateria w telefonie szybko się rozładowuje? Być może popełniasz ten błąd

Telefony stanowią element każdego naszego dnia i towarzyszą nam przez przeważającą ilość czasu. Często zdarza się, że smartfon używany przez nas przez kilka miesięcy coraz szybciej się rozładowuje. Może to wynikać z naszych błędów, które popełniamy podczas ładowania urządzenia. Podpowiadamy, jak to właściwie robić i o czym pamiętać podłączając telefon do ładowarki.

Niezależnie od tego, jaki mamy model telefonu, musimy troszczyć się odpowiednio o jego baterię. Często popełniamy błędy, które sprawiają, że jej żywotność drastycznie się zmniejsza. Sprawdź, czego unikać podczas ładowania telefonu i o co zadbać, aby cieszyć się dobrą kondycją baterii przez długi czas.

Dlaczego nasz smartfon szybko się rozładowuje?

Obecnie, nowoczesne telefony mają niższą wytrzymałość baterii, ale nic w tym dziwnego, ponieważ nie tylko posiadają duże, jasne ekrany, ale i obsługują wiele funkcji. Naszym zadaniem jest zadbanie o odpowiedni poziom baterii w urządzeniu, aby mogło ono prawidłowo działać. Jednak wiele osób popełnia błąd, który może sprawić, że nasza bateria będzie mniej trwała.

Okazuje się bowiem, że nie powinniśmy pozostawiać telefonu podłączonego do ładowarki na całą noc. Wynika to z tego, że gdy smartfon jest podłączony do ładowania na kilkanaście godzin, może kontynuować uzupełnianie baterii nawet po tym, gdy jest ona pełna. To ciągłe zasilanie telefonu prowadzi do przegrzania baterii i utraty jej pojemności, co ostatecznie skutkuje skróceniem czasu pracy urządzenia.

Czytaj również: Czy panele fotowoltaiczne produkują energię w pochmurne dni? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Jak powinno się ładować telefon?

Przede wszystkim, jeżeli chcemy zadbać o kondycję naszej baterii, to musimy ładować telefon w odpowiednim miejscu. Kładzenie go pod poduszką czy na materacu jest ogromnym błędem, ponieważ smartfon może się wtedy znacznie szybciej nagrzewać.

Telefon najlepiej ładować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu oraz na płaskiej i twardej powierzchni. Oprócz tego unikajmy zaginania i zakrywania kabla podczas ładowania. Dodajmy także, że warto korzystać z oryginalnych ładowarek i kabli, ponieważ to właśnie one są najlepiej dostosowane do naszego smartfonu.

Następnym częstym błędem jest podłączanie telefonu do ładowarki za wcześnie lub o wiele za późno. Wobec tego, jeśli chcemy, aby bateria przetrwała dłużej, musimy zwracać uwagę na, to kiedy podłączamy smartfon do ładowarki.

Kiedy najlepiej podłączyć telefon do ładowania?

Czas, gdy podłączamy telefon do ładowarki, nie jest bez znaczenia. Jedną z najgorszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla naszej baterii, jest rozładowanie ogniwa do zera.

Smartfon powinien był podłączany w chwili, gdy poziom baterii spadnie do 20%. Chcąc sobie to ułatwić, możemy skorzystać z funkcji optymalizacji ładowania baterii. Według niektórych ekspertów optymalnym rozwiązaniem jest utrzymywanie ciągłego poziomu baterii w zakresie 40-80%.

Zobacz też:

​Ta przyprawa została wycofana w USA. W Polsce jemy ją na potęgę

Więcej nie wyrzucisz fusów z kawy. Nadają się nie tylko do nawożenia roślin, ale też do sprzątania

Ręczniki pachnące i puszyste jak chmurka. Wystarczy wlać kilka kropel do pralki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki