Reklama
Reklama

Wi-Fi w telefonie działa zbyt wolno? Wystarczy, że wyłączysz tę funkcję

Życie bez Wi-Fi dla wielu osób jest abstrakcją. Korzystanie z sieci bezprzewodowej jest traktowane nie jako przywilej, a standard, codzienność. Dlatego w każdej sytuacji, kiedy Wi-Fi działa wolno, od razu zapala się nam czerwona lampka w głowie. Co trzeba zrobić, żeby przyspieszyć transfer danych?

Największy wpływ na działanie Wi-Fi mają najczęściej problemy z routerem. Może to zakłócać m.in. transfer danych podczas korzystania z telefonu. Jest jednak jeden sposób na to, że zmienić sytuację i zacząć wykorzystywać pełen potencjał pakietu z internetem.

Internet w telefonie może też działać wolno za sprawą korzystania z otwartych punktów dostępu. Niekiedy nawet użytkownik sam z siebie się z nimi nie łączy. Robi to za niego telefon. Jak rozwiązać ten problem?

Dlaczego Wi-Fi w telefonie działa wolno?

Wi-Fi w telefonie może działać wolno z jednego banalnego powodu. Dotyczy to opcji automatycznego wyszukiwania sieci, która jest stale włączona. Wtedy samoczynnie łączy się z wieloma routerami, które emitują sygnał słabej jakości.

Automatyczne łączenie się z różnymi punktami dostępu do internetu ma też kolejną wadę. Jest związana z bezpieczeństwem przetwarzanych danych. Otwarte sieci są narażone na przejęcie. Dlatego korzystanie z nich może zakończyć się źle dla użytkownika smartfona m.in. wykradnięciem poufnych danych.

Czytaj również: Oto najczęściej wybierane kody PIN. Jeśli twój jest na liście, lepiej szybko go zmień

Jak rozwiązać problem z wolnym Wi-Fi w telefonie?

Trikiem na rozwiązanie problemu z wolnym Wi-Fi w telefonie, a także zminimalizowaniem ryzyka zainfekowania systemu złośliwym oprogramowaniem, czy wykradnięcia danych, jest przełączenie pewnej funkcji. Dotyczy to automatycznego łączenia się z otwartymi sieciami Wi-Fi.

W telefonach z iOS można to zrobić, otwierając ustawienia, wybierając Wi-Fi i klikając przycisk "i" znajdujący się obok sieci, w przypadku której użytkownik chce zablokować automatyczne połączenie. 

W telefonach z Androidem konieczne będzie przejście do ustawień i przejście do opcji "Sieć" i "Internet". Następnie trzeba nacisnąć opcję "Wi-Fi" i wybranie konkretnej sieci, którą chcemy wyłączyć z automatycznego parowania. Należy kliknąć ikonę koła zębatego, znaleźć opcję samoczynnego logowania i ją wyłączyć.

Zobacz też:

Grasują w garażu i piwnicy. Lepiej ich nie dotykaj

Kupujesz młode ziemniaki? Zwróć na to uwagę podczas wizyty na targu

​Zrób domowy odświeżacz powietrza. Pięknie pachnie, a do tego odstrasza komary

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki