Reklama
Reklama

4 ćwiczenia na płaski brzuch. Nie musisz mieć karnetu na siłownię, bo wykonasz je w domu

Wiele osób posiada postanowienia noworoczne, które dotyczą aktywności fizycznej oraz pracy nad swoją sylwetką. Poszukują więc ćwiczeń, które będą dla nich przyjemne, a przede wszystkim efektywne. Dostępnych jest wiele ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Niektórym szczególnie zależy na płaskim brzuchu. Można to osiągnąć za pomocą regularnego treningu. Podpowiadamy, które ćwiczenia szczególnie warto wykonywać, aby osiągnąć płaski brzuch. Najlepsze w nich jest to, że można z nimi trenować bez wychodzenia z domu.

Co pomoże w osiągnięciu płaskiego brzucha? 

W każdym postawionym celu, najważniejsze są wytrwałość oraz regularność. Tak samo jest w przypadku dążenia do płaskiego brzucha. Warto zaznaczyć, że nie jest możliwym odchudzić tylko tej części ciała. Należy zadbać o ogólną utratę tkanki tłuszczowej, co można osiągnąć za pomocą zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej.  

Dostępne są jednak ćwiczenia, które szczególnie skupiają się na danej partii ciała. Dotyczy to również pracy nad mięśniami brzucha. W tym wszystkim najważniejsza jest regularność oraz cierpliwość. Chcąc osiągnąć wymarzoną sylwetkę, ćwiczenia na brzuch z pewnością w tym pomogą. Wzmocnią mięśnie brzucha i talii, a dodatkowo pomogą pozbyć się nie niechcianego tłuszczu. Jakie ćwiczenia warto więc wykonywać? 

Przeczytaj również: Masz pracę siedzącą? Te ćwiczenia możesz wykonywać nie wstając od biurka

Ćwiczenia z unoszeniem nóg wzmocnią dolne partie brzucha

Prostym, ale niezwykle skutecznym ćwiczeniem jest to, które polega na unoszeniu nóg. Istnieje wiele kombinacji i urozmaiceń tego prostego ćwiczenia. Można rozpocząć od unoszenia pojedynczo każdej nogi, unoszenia nóg na stojąco bądź w pozycji leżącej. Angażowane są wtedy wewnętrzne zginacze bioder.  

Co więcej, można ten rodzaj ćwiczeń urozmaicić dodaniem ciężarków. Po jakimś czasie dobrze systematycznie zwiększać sobie poziom trudności. Warto szczególną uwagę zwrócić na wykonywanie tego ćwiczenia na leżąco. Wystarczy położyć się płasko na macie z wyprostowanymi nogami, a następnie angażując tułów, unosić nogi do góry, a po chwili świadomie je opuszczać. 

Za skuteczne uznawane są również brzuszki rowerowe, które wykonuje się, leżąc płasko na macie. Angażują one górne mięśnie brzucha, a także głębokie oraz skośne. To również dobry sposób na wzmocnienie mięśni tułowia. Polecane jest osobom początkującym.  

Przeczytaj również: Ile razy w tygodniu ćwiczyć na siłowni? Trener personalny wyjaśnia

Najdłuższe minuty na świecie, czyli plank 

Ćwiczenie, które jedni uwielbiają, drudzy wręcz przeciwnie. Jedno jest pewne, skutecznie działa na wzmocnienie mięśni tułowia. Samo wykonanie jest proste, jednak czas, który należy spędzić w takiej pozycji, nagle zwalnia, ponieważ ćwiczenie to wymaga dużego wysiłku i zaangażowania. Polega ono na tym, aby w pozycji podobnej to pompki wytrzymać minutę bądź dwie.  

Plank wzmocni nie tylko mięśnie brzucha, ale również pleców i ramion. Tak jak w przypadku innych ćwiczeń, warto próbować różnych wariancji deski jako kolejne ćwiczenia w serii. Dużą popularnością cieszy się plank bokiem. Wprowadzając deskę do swojego zestawu ćwiczeń, z pewnością zobaczysz zadowalające efekty.  

Dodatkowo chcąc popracować nie tylko nad mięśniami brzucha, ale również i nóg warto wypróbować ćwiczenie, które nazywane jest mountain climbers. To kolejna modyfikacja klasycznego planka. Pozostając w pozycji deski, należy dodać naprzemienne przekładanie kolan do klatki piersiowej. Z kolejnymi treningami, warto systematycznie zwiększać tempo. Przy wykonywaniu tych oraz innych ćwiczeń koniecznie trzeba zwracać uwagę na technikę, aby nie przysporzyć sobie kontuzji. Nie można również zapominać o odpowiedniej rozgrzewce.  

Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie