Reklama
Reklama

​11 listopada sklepy są zamknięte, ale tu zrobisz zakupy. Lista otwartych sklepów

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada, to również dzień ustawowo wolny od pracy. W tym roku wypada on w sobotę, więc jednocześnie tracimy możliwość dokonania zakupów właśnie w ten dzień. Czy w takim razie wszystkie placówki handlowe będą zamknięte? Sprawdź, jakie sklepy będą otwarte 11 listopada.

Mimo że zgodnie z nazewnictwem w dni wolne od pracy nie można podejmować czynności zawodowych, to od tej reguły występują wyjątki. Oprócz takich, jak służby mundurowe czy personel medyczny, jest ich jeszcze kilka. Niektóre dotyczą również placówek handlowych.

Apteki całodobowe i stacje benzynowe

Stacje benzynowe czynne są całą dobę. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ruch samochodowy praktycznie się nie zatrzymuje, a wraz z nim zapotrzebowanie na paliwo. Jednak od wielu lat stacje benzynowe są również sklepami spożywczymi, gdzie kupimy pieczywo, wędlinę, mleko, słodycze, a nawet alkohol. Będą one otwarte również 11 listopada. Podobnie wygląda sytuacja z aptekami całodobowymi. By zapewnić pomoc osobom, które w nagłym przypadku będą potrzebowały leków, są one otwarte także w dni ustawowo wolne od pracy, takie jak 11 listopada.

Czytaj również: Ukryta funkcja kas w supermarketach. Wiedziałeś o niej?

Które sklepy spożywcze będą otwarte 1 listopada?

Sklepy z artykułami spożywczymi, które znajdują się na dworcach, w hotelach czy lotniskach, a także stoiska z pamiątkami, będą otwarte również 11 listopada. Co więcej, małe sklepy spożywcze, jeśli za ladą stoi właściciel lub jego najbliższa rodzina, również mogą być otwarte w dni ustawowo wolne od pracy. Z takiej możliwości zapewne skorzystają właściciele sklepów sieci Żabka czy też małych punktów handlowych na wsiach.

Co z kinami, teatrami i innymi placówkami kultury?

Sobota to dzień, w którym bardzo często chcemy iść do kina, teatru czy filharmonii. Czy placówki kultury będą otwarte 11 listopada? Przepisy dotyczące zakazu wykonywania czynności zawodowych w dni ustawowo wolne od pracy nie obejmują jednak m.in. kin, więc będziemy mogli wybrać się na seans. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku muzeów czy ogrodów zoologicznych. Bez przeszkód powinniśmy móc odwiedzić te placówki w sobotę 11 listopada, jednak warto przed wyjściem sprawdzić aktualne godziny otwarcia.

Zobacz też:

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

Tak szybko podgrzejesz wodę w basenie. Wydasz mniej niż 10 złotych

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy