Reklama
Reklama

Ukryta funkcja kas w supermarkecie. Wiedziałeś o niej?

Każdy z nas robi zakupy spożywcze – czasem mniejsze, czasem większe. Okazuje się, że wiele klientów stojących w kolejce do kasy może nie wiedzieć o pewnej funkcjonalności, która znacząco ułatwia życie. Mowa o zagłębieniu usytuowanym przy każdej z kas. Do czego służy i w jaki sposób ułatwia zakupy? Wyjaśniamy.

Ukryta funkcja znajduje się przy każdej kasie. Każdy może z niej skorzystać

Popularne dyskonty wprowadzają w swoich sklepach wiele funkcjonalności, które polepszają wygodę klientów. Mowa tu, chociażby o kasach samoobsługowych, toaletach i pokojach dla matek z dziećmi (takie udogodnienia oferuje sieć Aldi) czy dostawie do domu (oferowanej w większych miastach przez między innymi Biedronkę). 

Mało kto wie, że każda z kas w sklepie jest zaopatrzona w pewną funkcję, która pomoże szybciej uporać się przede wszystkim z większymi zakupami. Na jej obecności korzystają również kasjerzy skanujący zakupywane produkty. O co konkretnie chodzi?

Czytaj również: Co oznaczają kody na jajkach? Sprawdź, zanim pójdziesz na zakupy

Szybsze pakowanie zakupów

Klienci zabierający zeskanowane przez kasjera zakupy mogą skorzystać ze specjalnego wgłębienia w kasie, do którego uprzednio wkłada się torbę. Tego typu rozwiązanie znacząco ułatwia pakowanie zakupionych produktów. Jest to przydatne szczególnie wtedy, gdy ktoś robi większe zakupy. 

Wgłębienie w kasie poprawia wygodę – klient pakujący swoje produkty nie musi się schylać, by móc włożyć je do siatki. Funkcjonalność umiejscowiona w kasach jest przydatna nie tylko dla klientów, ale również dla kasjerów. Mogą oni bez przeszkód przesuwać w rzeczone wgłębienie skasowane produkty, dzięki czemu cały proces przebiegnie znacznie szybciej i sprawniej.

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy