Reklama
Reklama

Wybierasz się do Paryża? Te miejsca zwiedzisz całkowicie za darmo

Wybierając się do Paryża, wcale nie musimy wydawać dużych ilości pieniędzy na zwiedzanie i poznawanie lokalnej kultury. Jest to miasto, które oferuje wiele darmowych atrakcji, które pozwolą nam lepiej poczuć klimat tego miejsca, podziwiać architekturę oraz sztukę. Sprawdź, co zwiedzić w Paryżu za darmo.

Planując wycieczkę do Paryża, wydaje nam się, że jest to miasto niezwykle drogie. Jednak chcąc zmniejszyć koszty podróży, warto wiedzieć, jakie darmowe atrakcje możemy tam zobaczyć. Wśród nich nie brakuje kultowych muzeów, pięknych budynków czy ogrodów. Podpowiadamy, co zwiedzić w Paryżu za darmo.

Najlepsze darmowe atrakcje w Paryżu. To miejsca warto znać

Zwiedzając Paryż, możemy zobaczyć wiele pięknych i ciekawych miejsc za darmo. Planując wycieczkę, warto wziąć pod uwagę poniższe punkty, które można odwiedzić, nawet jeśli chcemy podróżować niskobudżetowo. Oto darmowe atrakcje w Paryżu, które warto zobaczyć:

  • Bazylika Sacre Coeur - jest to charakterystyczna, śnieżnobiała budowla z trzema kopułami. Wzniesiona została ona w dzielnicy artystów i twórców na wzgórzu Montrmarte. Nie tylko sama bazylika zachwyca swoim wyglądem, ponieważ z placu wokół budowli możemy podziwiać piękną panoramę Paryża.
  • Mosty Sekwany - do wyboru mamy ich wiele, bo na rzece jest ich aż 35. Wśród nich znajduje się najstarszy most, pochodzący z XVI wieku Pont Neuf, którego budowę rozpoczął król Henryk III. Oprócz tego warto odwiedzić mosty, takie jak np. Pont Alexandre III, Pont Royal, Pont Mirabeau czy Pont des Arts.
  • Cmentarz Pere Lachaise - warto także zwiedzić miejsce spoczynku wielu wspaniałych ludzi, takich jak np. Oscar Wilde, Fryderyk Chopin, Molier czy August Comte. Oprócz tego jest to także swoiste muzeum na powietrzu, gdzie możemy podziwiać zdobione nagrobki, kaplicę cmentarną i robiącą wrażenie bramę prowadzącą na cmentarz.
  • Spacer brzegiem Sekwany - to przechadzka, która pozwoli nam poznać i zaobserwować historię tego pięknego miasta. Podczas spaceru wzdłuż rzeki czekają na nas okazałe budowle i piękne widoki. Jest to także niepowtarzalną okazją do poczucia klimatu i atmosfery Paryża. Taki spacer warto odbyć wieczorem, gdy miasto jest wspaniale oświetlone.
  • Ogrody Tuileries - pozostając przy miłych spacerach, warto wybrać się na przechadzkę po ogrodach, które są idealnym miejscem na spędzenie czasu wśród malowniczych alejek z klombami barwnych kwiatów, drzewami, ale i licznymi fontannami oraz rzeźbami.
  • Muzeum perfum Fragonard - to miejsce, w którym możemy dowiedzieć się, jak powstają perfumy. W dodatku ulokowane jest ono w pięknych XIX wiecznych wnętrzach zabytkowej kamienicy przy Polach Elizejskich. Co więcej, możemy tam skorzystać z próbek wielu różnych perfum, bez konieczności ich zakupu.
  • Piknik przy Wieży Eiffla - warto również wybrać się na Pola Marsowe, skąd będziemy mieć piękny widok na wieżę Eiffla. To idealne miejsce na piknik lub wieczorny spacer po ogrodach, podczas którego będziemy mogli podziwiać oświetlony zabytek.
  • Obelisk Ramzesa II - to zabytek, koło którego warto się zatrzymać, zwiedzając Paryż. Zlokalizowany jest on w centrum Place de la Concorde. To obelisk, który został podarowany Paryżowi przez wicekróla Egiptu Mohameda Alego w latach 60. Pochodzi on z XIII w.p.n.e. i pierwotnie znajdował się w świątyni Amona w Luksorze.

Czytaj również: Na tej wyspie słońce świeci przez ponad 1900 godzin w roku. Leży na Bałtyku

Jak zwiedzać Paryż za darmo? Te porady warto znać

Oprócz tego nie zapominajmy, że wiele muzeów paryskich, w tym np. jak Luwr, Musee d’Orsay czy Centrum Pompidou otwarte są dla wszystkich za darmo w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Dodatkowo Paryż warto zwiedzić, jeśli nie mamy jeszcze ukończonych 26 lat, ponieważ w samym mieście i regionie Ile-de-France funkcjonuje prawie pięćdziesiąt muzeów, zamków i zabytków, które oferują bezpłatne wejście dla osób poniżej 26 roku życia.

Do tych miejsc zalicza się między innymi: Luwr, Muzeum Rodina, Musée d'Orsay, Zamek Wersalski, Centre Pompidou, Łuk Triumfalny, Musée National de la Marine i Panteon. Natomiast jeśli ukończyliśmy już 26 lat, możemy wybrać się na spacer po pięknych paryskich zakątkach, do których zaliczamy np. Pola Elizejskie, Montparnasse, Le Marais, Ogród Luksemburski, czy Park Andre Citroen.

Dodatkowo większość kościołów w Paryżu możemy zwiedzać za darmo. Zazwyczaj płatne jest jedynie wejścia do krypt czy na wieże. Oczywiście będąc w tym mieście, musimy również zaczerpnąć nieco sztuki. W tym może pomóc nam darmowe muzeum, w którym obejrzymy kolekcję sztuki europejskiej z XVII i XVIII wieku, czyli Musee Cognacq - Jay.

Zobacz też:

Z Polski dolecisz tu w 2 godziny. Ceny niższe niż w Chorwacji, a widoki zachwycają

"Słowackie morze" blisko polskiej granicy. Idealny kierunek na wakacje

Na tych wyspach promieniowanie słoneczne jest największe. Opalisz się nawet w pochmurny dzień

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | wakacje