Reklama
Reklama

​W tym hotelu domki wyglądają jak na Malediwach. Jest dużo bliżej i dużo taniej

Turkusowa woda, cudowne białe plaże i przede wszystkim urocze domki na wodzie. Tak, ten opis dotyczy Malediwów. Niestety nie każdego stać na to, by wydać kilkanaście tysięcy złotych za osobę na taką wycieczkę. Na szczęście dużo bliżej również można wypocząć w takich domkach i mieć piękną pogodę. Poznaj tureckie Malediwy 3 godziny lotu z Polski.

Wygląda jak na Malediwach, a to... Turcja

Hotel Granada Luxury Belek to pięciogwiazdkowy obiekt położony w jednym z najpopularniejszych tureckich kurortów. Na siedmiu piętrach znajdują się w nim aż 872 pokoje. Wiele osób określa go jako bajkowy ze względu na pałacowo-disneyowski styl głównego budynku. Jednak hotel jest na tyle duży, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Dla fanów sportów wodnych przewidziany jest ogromny aquapark, z kolei dla rodzin z dziećmi rozbudowana strefa gier i zabaw. Dla dorosłych najlepszym wyborem będzie bardziej orientalna część hotelu lub... Strefa Malediwy.

Sprawdź również: Mówią, że to najpiękniejsza grecka wyspa. Mimo to turystów tu jak na lekarstwo

Strefa Malediwy w Granada Luxury Belek Hotel. Tylko dla dorosłych

Choć hotel, jako całość, nie znajduje się w kategorii "dla dorosłych", to jego wydzielona część — Strefa Malediwy — nie jest dostępna dla dzieci. Znajdziemy tam pokoje usytuowane w drewnianych domkach na balach do złudzenia przypominających te na Malediwach. Do domków prowadzi dojście z brzegu, a dodatkowo każdy z nich ma swoją drabinkę, by można było do niego wejść prosto z basenu. Oczywiście największą różnicą, na minus, jest brak Oceanu Indyjskiego wokół, który został zastąpiony... basenem.

Sprawdź również: Karaiby w Europie tylko 2,5 godziny lotu z Krakowa. Białe plaże i turkusowa woda

Na plus dla hotelu Granada Luxury Belek zdecydowanie przemawiają koszty. Podróż do Turcji wyniesie nas co najmniej dwa razy mniej, a różnica w cenie może być jeszcze większa (w zależności, na jaką ofertę zdecydowalibyśmy się w przypadku Malediwów). Drugą kwestią jest długość lotu. W przypadku połączenia do Antalyi jest to około 3-godzinna podróż z Polski, natomiast lot z Okęcia do Malé trwa ponad 14 godzin.

Zobacz też:

Ta jaskinia z ukrytym jeziorem znajduje się w centrum miasta. Bilety już od 30 złotych

​Polacy kochają ten kraj. Tylko 3 godziny lotu i piękna pogoda przez cały rok

Ten szczyt w polskich Bieszczadach to najlepszy punkt widokowy. Zobaczysz stąd góry z pięciu krajów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciekawe miejsca | urlop | wakacje | podróż samolotem